Odpowiedzi

2010-03-14T18:26:07+01:00
Z kraju :
Brytyjski książę przybywa do Polski .Następca brytyjskiego tronu książę Karol z małżonką rozpocznie w poniedziałek trzydniową wizytę w Polsce. Tego dnia para książęca spotka się z prezydentem Lechem Kaczyńskim i premierem Donaldem Tuskiem.
Mniejszość litewska świętuje odzyskanie niepodległości .
28 noworodków uratowano dotąd dzięki 33 "oknom życia", które znajdują się w różnych miastach Polski .
Policjanci z Podkarpacia zatrzymali mężczyznę, który włamał się do kilkunastu plebanii m.in. w Rzeszowie i Warszawie.
Prezydent Lech Kaczyński spotkał się w sobotę z młodzieżą uczestniczącą w 51. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, która zbliża się do finału.
Policja ujęła dwóch sprawców napadu z bronią na stację LPG w Płocku.
Prezydent Lech Kaczyński przesłał w sobotę depeszę kondolencyjną do prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa w związku z powodzią w tym kraju.W wielu regionach polski intensywnie pada śnieg. Trudne warunki panują na drogach .W 2009 roku w Polsce doszło do ponad 5 tys. wypadków drogowych z udziałem dzieci. Zginęło 128 dzieci w wieku do 14 lat, a ponad 5 tys. zostało rannych - wynika z danych Komendy Głównej Policji. Z tego ponad 1,5 tys. wypadków spowodowali piesi i rowerzyści.

Ze Świata :
Cztery tysiące osób ewakuowano w niedzielę w Rzymie po znalezieniu, podczas robot budowlanych, bomby z czasów drugiej wojny światowej.We Francji rozpoczęła się w niedzielę rano pierwsza tura wyborów regionalnych. Wybory wyłonią blisko 1900 lokalnych radnych w 26 metropolitalnych i zamorskich regionach kraju. Trzęsienie ziemi o sile 6,6 w skali Richtera nawiedziło w niedzielę japońską wyspę Honsiu - poinformowały amerykańskie służby geologiczne. Nie ma doniesień o ofiarach ani większych zniszczeniach materialnych. Władze nie wydały również ostrzeżenia przed tsunami.Irlandzka policja wypuściła troje z siedmiu osób zatrzymanych w związku z podejrzeniami o planowanie zamachu na szwedzkiego rysownika Larsa Vilksa - donosi BBC.
Wichury i ulewne deszcze na północnym - wschodzie USA spowodowały w sobotę przerwę w dostawie prądu dla ponad pół miliona domów - podała agencja AP.Siły bezpieczeństwa skonfiskowały w porcie w stanie Carabobo (środkowa Wenezuela) dwie tony kokainy, które miały być przemycone do Holandii - poinformowała tamtejsza policja.W sobotę w meksykańskim stanie Guerrero w starciach pomiędzy wojskiem a "żołnierzami" karteli narkotykowych zginęło 11 przemytników - poinformowała policja lokalna w stolicy stanu, Chilpancingo. Również w sobotę w innych incydentach w Guerrero zginęło 15 osób.Muzułmanie zaatakowali w weekend ośrodek koptyjski i spalili kilka domów należących do chrześcijańskich Koptów w północno-zachodnim Egipcie. Ranne zostały 23 osoby. Miejscowy biskup utrzymuje, że do ataku podżegał radykalny muzułmański kaznodzieja.Tysiące przeciwników rządu Silvio Berlusconiego demonstrowało w sobotę w Rzymie pod hasłami obrony demokracji i przeciwko niekonstytucyjnemu - ich zdaniem - dekretowi, na mocy którego koalicja chce uratować listy kandydatów w wyborach samorządowych.