Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T17:25:59+01:00
-Mosiądz - Stop miedzi i cynku- stosuje się na wyroby armatury, osprzęt odporny na wodę morską, śruby okrętowe, okucia budowlane, np. klamki. Na Elementy maszyn w przemyśle maszynowym, samochodowym, elektrotechnicznym, okrętowym, precyzyjnym, chemicznym. Ważnym zastosowaniem mosiądzu jest Produkcja instrumentów muzycznych.

- Miedź jest dodawana do wielu stopów, do stali, do stopów aluminium, dodawana do srebra i złota, wykorzystywana do produkcji przewodów elektrycznych i ogólnie w elektronice.

-Stopy glinu z miedzią i magnezem- używane do wyrobu szerokiej grupy produktów – od puszek do napojów do części statków kosmicznych, w produkcji koszulek elementów paliwowych i konstrukcyjnych rdzeni reaktorów jądrowych.

Stopy magnezu- żywane są w obręczach kół, wspornikach, elementach konstrukcyjnych sportowych samochodów. Stopy niklu- do produkcji odpowiedzialnych przyrządów pomiarowych, Stosowany na sprężyny zegarowe, Stosowane na grzejne elementy oporowe.

Mam nadzieję, że pomogłam :))
1 5 1
2010-03-14T17:31:30+01:00
Np.do produkawania różnego rodzaju narzędzi takich jak siekiera
2010-03-14T17:34:14+01:00
-Mosiądz - Stop miedzi i cynku- stosuje się na wyroby armatury, osprzęt odporny na wodę morską, śruby okrętowe, okucia budowlane, np. klamki. Na Elementy maszyn w przemyśle maszynowym, samochodowym, elektrotechnicznym, okrętowym, precyzyjnym, chemicznym. Ważnym zastosowaniem mosiądzu jest Produkcja instrumentów muzycznych. - Miedź jest dodawana do wielu stopów, do stali, do stopów aluminium, dodawana do srebra i złota, wykorzystywana do produkcji przewodów elektrycznych i ogólnie w elektronice. -stopy glinu z miedzią i magnezem- używane do wyrobu szerokiej grupy produktów – od puszek do napojów do części statków kosmicznych, w produkcji koszulek elementów paliwowych i konstrukcyjnych rdzeni reaktorów jądrowych. Stopy magnezu- żywane są w obręczach kół, wspornikach, elementach konstrukcyjnych sportowych samochodów. Stopy niklu- do produkcji odpowiedzialnych przyrządów pomiarowych, Stosowany na sprężyny zegarowe, Stosowane na grzejne elementy oporowe.