Odpowiedzi

2010-03-14T17:39:33+01:00
Może na początku warto byłoby się zastanowić, kto to jest ten przyjaciel? A zatem przyjaciel, to osoba, która jest miła, może wesprzeć cię, w trudnych dla ciebie sytuacjach, na którą można liczyć. Taka właśnie była Ula. Otwarta na wszystko, ciepła. Myśle, że byla by ona idealnym kandydatem na mojego przyjaciela.
2 3 2
2010-03-14T17:58:08+01:00
Moim zdaniem moim przyjacielem mogła by być Ula Zalewska jest jedną z bohaterów ciekawej powieści I.Jurgelewiczowej, pt.,,Ten obcy\\\".Była przyjaciółką Pestki Ubyszównej.Dziewczynka ma około 14 lat.W dzieciństwie została wychowana przez swoje ciotki, mieszkała z ojcem, z którym nie umiała złapać bliższego kontaktu.Kilka lat temu umarła jej matka.
Urszula nie było wysokiego wzrostu, przyjaciółka Pestki miała szczupłą i zgrabną sylwetkę, jej oczy były śliczne, jak i włosy.Jednak nie lubiała komplementów na swój temat.
Dziewczyna była bardzo delikatna i małomówna.Nie lubiła się zwierzać nawet przyjaciołom.Potrafiła zawsze i każdemu udzielić pomocy, lub chociaż poradzić.Jej uczciwość przekraczała wszelkie granice.Wiedziała co było dobrem, a co złe.Nie dała namawiać się, co przyspażało jej nieraz kłopotów.Ula podporządkowała się innym, zawsze popierała innych, a o sobie nawet zapominała.Lubiła wszystkich, ale szczególną sympatią obdarzyła Zenka Wójcika.(:P)Była bardzo opiekuńcza, co wskazywało na to jak dbała o Dunaja-psa.Ula pracowała u pana Józiaka, żeby oddać pieniądze przekupce, którą okradł ZeNeK.
Moim zdaniem, dziewczyna jest pozytywną postacią, ale życie miała bardzo trudne.Umiała poradzić sobie z każdym problemem, była pomocna.Myślę, że warto ją naśladować i przyjąć jej postawę, chociaż często było smutna i małomówna przez kłopoty rodzinne.
Dla mnie to byłaby najlepsza przyjaciółka.


(Wiem że to trochę jak charakterystyka ale napisałam wszystko co wiem i moim zdaniem to jest dobrze)
1 5 1