Odpowiedzi

2010-03-14T17:46:39+01:00
5 chorób narządu wzroku:
1/ zaćma=zmętnienie rogówki, powoduje zaburzenia ostrości widzenia
2/ kurza ślepota = niedobór wit.A, niedowidzenie o zmierzchu
3/ astygmatyzm = wada soczewki lub rogówki cechująca się zaburzoną sferycznością oka; zaburzona ostrość przy widzeniu na różnych odległościach
4/jaskra = wzrasta ciśnienie śródgałkowe w oku, obrazy są rozmyte, nieleczona prowadzi do ślepoty
5/ zapalenie spojówek = jedno z najczęściej spotykanych schorzeń oczu,objawy:pieczenie,swędzenie,łzawienie,światłowstręt,uczucie piasku pod powiekami
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T17:46:47+01:00
-jaskra- choroba oczu prowadząca do uszkodzenia nerwu wzrokowego jest przyczyna pogorszenia lub utraty wzroku. Do uszkodzenia nerwu wzrokowego najczęściej dochodzi w wyniku nadmiernego wzrostu ciśnienia wewnątrz gałki ocznej.

-zaćma-choroba oczu prowadząca do zmętnienia soczewki, jest jedną z przyczyn ślepoty. możne wystąpić od razu po urodzeniu,pogorszenie ostrości wzroku, zez

-ślepota barw [ daltonizm ] , człowiek nie rozróżnia kolorów możne to być choroba nabyta lub wrodzona. znacznie częściej chorują na nią mężczyźni

-kurza ślepota- wada wzroku, polegająca na zaburzeniu widzenia w warunkach słabego oświetlenia. osoby chore na ta chorobę widza bardzo słabo lub wcale w nocy.

-zez jest to choroba która spowodowana jest z osłabieniem mięśni ocznych, które powodują zmianę kata oczu.
2 5 2
2010-03-14T17:52:56+01:00
Krótkowzroczność-jest to wydłużenie gałki ocznej, lub zbytnia wypukłość soczewki, obraz powstaje przed siatkówką, stosuje się soczewki wklęsłe.

dalekowzroczność-jest to skrócenie gałki ocznej lub zbytnie spłaszczenie soczewki, obraz powstaje za siatkówką.Stosuje się soczewki wypukłe.

astygmatyzm-promienie świetlne skupiają się w dwóch lub więcej ogniskach, obraz jest nieostry. Stosuje się soczewki cylindryczne.

kurza ślepota-jest skutkiem niedoboru witaminy A, ogranicza widzenia w słabo oświetlonych warunkach, jest również skutkiem nieprawidłowego funkcjonowania pręcików.

zaćma(katarakta)-jest to choroba polegająca na zmętnieniu soczewki oka.przyczyną zachorowań może być podeszły wiek, lub infekcja,gdy jest to poważne uszkodzenie przeprowadza się wówczas operacje wymiany soczewki.

jaskra-jest to choroba występująca przeważnie u osób starszych lub na skutek stanów zapalnych narządu wzroku.objawia się:wzrostem ciśnienia w oku, zaburzeniami krążenia krwi w oku.w przypadkach krytycznych interweniuje chirurg.


mam nadzieje, że wystarczy;)