Odpowiedzi

2010-03-14T17:53:29+01:00
Ernest Nemeczek jest jedenastoletnim chłopcem. Znam go z lektury Ferenca Molhara pt.: "Chłopcy z placu broni".
Mieszka on tak jak reszta bohaterów książki w Budapeszcie we Wegrzech. Nemeczej hest szczupłym, niskim i wątłym chłopcem. Posiada on blond włosy, które są jasne, błyszczące, proste oraz krótkie. Jest on honorowym, wrażliwym, odważnym, cichym, uczciwym i lojalnym chłopcem. Swoją odwagę okazał między innymi, gdy poszedł do obozu czerwonoskórych (ogrodu botanicznego) i przesiedział na drzewie całe spotkanie dowiadując się kto jest zdrajcą. Zwykle jego koledzy traktowali go jak powietrze, które mimo to dzielnie wszystko znosił. Trzeba tównież zauważyć, że gdyby nie on ,,Chłopcy z placu broni" mogli by jeszcze przegrać wojne o swoje podwórko którą stoczyli z Czerwonoskórymi.
Nemeczek poświęcił życie za swoje miejsce zabaw, które i tak po jego śmierci zostało zmienione w plac budowlanny.
40 3 40
2010-03-14T17:54:01+01:00
Ernest Nemeczek- należał do grupy chłopców z Placu Broni.
Przedstawienie i wygląd postaci: Miał jedenaście lat. Pochodził z ubogiej rodziny, był jedynakiem. Jego ojciec, Andrasz Nemeczek, był krawcem. Nemeczek to drobny, jasnowłosy chłopiec, najmniejszy w całej gromadzie chłopców z Placu Broni. Jako jedyny spośród nich był szeregowcem.
Cechy usposobienia: Ernest Nemeczek był wesołym, serdecznym chłopcem. Chętnie wykonywał wszystkie rozkazy kolegów, ponieważ wiedział, że jest to jego obowiązek.
Cechy charakteru: Bohater nie był uległy i nieśmiały, miał swój honor i ambicję. Najlepszą cechą jego charakteru była odwaga.

Z zainteresowaniem czytałam jego przygody. Bardzo chciałabym poznać go osobiście. Myślę że szybko byśmy się dogadali i zostali byśmy prawdziwymi przyjaciółmi.
Nigdy nie zapomne Nemeczka
32 3 32
2010-03-14T17:54:26+01:00
Nemeczek - Jeden z głównych bohaterów "Chłopcy z placu Broni "
Był to mały chłopiec o jasnych włosach .
Miał 11 lat , pochodził z biednej rodziny .
Wielki przyjaciel Boki .
Jego największą cechą była odwaga.
Był gotowy poświęcić życie dla swojego placu .
To właśnie jemu chłopcy w pełni zawdzięczają wygranie bitwy z czerwonoskórymi .
Nemeczek , który miał wysoką gorączkę przybył na pole bitwy .
Przez chorobę w końcu umiera .
Wszystkim było źle po stracie Nemeczka .
48 4 48