Witam, za 40 punktów dam więcej zadań niż jedno :) A więc zaczynajmy !

1.Napisz w zeszycie o odczuciach wyszydzonego i poszturchiwanego brzydkiego kaczątka, Wykorzystaj w zdaniach wybrane wyrazy. (Wyrazy to : poczucie osamotnienia, smutek, ból, niepokój, duma, przygnębienie, znudzenie, rozpacz, zadowolenie, strach)

2.Jak się czujesz gdy ktoś Ci kokucza, napisz o tym w zeszycie.

3. Napisz o wybranej porze roku. ( wiosna, lato, zima, jesień)

3

Odpowiedzi

2010-03-14T18:16:31+01:00
Brzydkie kaczątko było smutne i osamotnione, gdyż inne kaczorki nie chciały się z nim bawić. Dumni koledzy z zadowoleniem patrzyli na przygnębione i wystraszone kaczątko. Smutek i ból dokuczały mu, przy każdej możliwej okazji. Był znudzony i zrozpaczony gdy spoglądał na innych. Zaniepokojony postanowił zmienić coś w swoim życiu.

Gdy ktoś mi dokucza staram się nie brać tego do siebie, nie myślę o tym, szukam nowych koleżanek i kolegów, jest mi przykro i czuję się niedoceniona, ale chcę to zmienić i robię wszystko, żeby zawsze być miłą dla wszystkich.

Moja ulubiona pora roku to lato. Wtedy są wakacje, słońce praży, jest gorąco. Nie musimy chodzić w grubych swetrach i szalach. Chętnie spędzamy czas kąpiąc się w chłodnej wodzie i jedząc zimne lody, które orzeźwiają nas w tym upale...Mam nadzieję, że pomogłam ;)
4 5 4
2010-03-14T18:30:21+01:00
, ` Ad 1.

Brzydkie kaczątko borykało się z wieloma uczuciami..
Gdy było szykanowane targały nim uczucia takie jak rozpacz a przede wszystkim przygnębienie..
Często miało poczucie osamotnienia, bo przecież nie miało nikogo z kim mogło by chociażby porozmawiać..
Z czym wiąże się również smutek oraz ból jaki nim ogarniał..

, ` Ad 2.

Gdy ktoś nam dokucza często towarzyszy nam złość, zdenerwowanie. Później czujemy już smutek.. Nikt z nas nie lubi jak ktoś nam dokucza.. Nie lubimy czuć zażenowanie.. Bo tak właśnie się najczęściej czujemy..

, ` Ad 3.

Moją ulubioną porą roku jest wiosna.. Lubię patrzeć jak wszystko budzi się do życia po mroźnej zimie..
Gdy widać już pierwsze pęki kwiatów i gdy słychać świegoczące ptaki..
1 5 1
2010-03-14T19:28:00+01:00
1. Brzydkie kaczątko odczuwało rozpacz i smutek, gdy inne zwierzęta go wyśmiewały, za to, że jest "inne", czuło się osamotnione i przygnębione, kiedy wszyscy się od niego odwrócili. Inne kaczki były dumne i zadowolone ze swojego upierzenia, a brzydkiemu kaczątku zadawały ból, nawet nie zdawały sobie sprawy, że doprowadziły go do rozpaczy, przygnębienia, czy znudzenia ich głupimi żartami, kaczątko bało się wyjść z ukrycia, było niespokojne i strachliwe.

2. Kiedy ktoś mi dokucza czuję się podobnie do "brzydkiego kaczątka". Jestem przygnębiona, znudzona i niespokojna. Wtedy nie mam ochoty nawet następnego dnia wracać do szkoły.

3. Lato- jest to moja ulubiona pora roku, ponieważ są wtedy wakacje i jest ciepło. Można wyjść na dwór nie ubierając się grubo i nie trzeba nosić czapki i rękawic. Szkoda tylko, że to najbardziej deszczowa pora, ale da się to wytrzymać.
1 5 1