Odpowiedzi

2010-03-14T18:26:03+01:00
Bilbo Baggins jest małym, dzielnym Hobbitem.Bardzo dba o czystosc swoja i swojej norki.
Bilbo nie lubil przygod, az do momentu wizyty gandalfa i krasnolodow u siebie w domku.Lubil on przyjmowac gosci, odziedziczyl po matce ziarenko dziwactwa , ktore sie uwolnilo w przygodzie ze skarbem smoka Smauga.Pan Baggins pokazal tym, ktorzy mysleli ze jest tchorzem ,ze jest dzielnym, pomocny poszukiwaczem przygod.Bilbo, tak jak na kazdego prawdziwego hobbita przystalo baaardzoo lubil jesc, przez co mial duzy brzuch i nadwage.na samym poczatku powiesci J.R Tolkiena krasnoludy nie wierzyly w Bilba, ale po odejsciu gandalfa przekonaly sie ze jest swietnym wlamywaczem.
Moim zdaniem najjwiekszym sprytem oraz wiedza bilbo okazal sie w zamku elfow, zkad uratowal swoich kompanow z niewoli.Z pewnoscia zasluzyl na wielkie uznanie.Jest to kluczowa postac w powiesci J>R Tolkiena


Pisalam sama ;)
1 5 1
2010-03-14T18:26:37+01:00
Bilbo Baggins- mieszkaniec hobbitonu. Istota większa od liliputów, lecz mniejsza od krasnali. To istotka skłonna do tycia, zwłaszcza w pasie; ma wypięty brzuch, ubiera się kolorowo(najchętniej zielono i żółto), nie używa obuwia, dlatego jego stopy opatrzone są twardą podeszwą i porośnięte bujnym, ciemnym, brunatnym włosem, podobnie jak głowa: ma długie, zręczne, smagłe palce i poczciwą twarz. Dużo się śmieje. Mieszka w okolicy Pagórka w czystej, zadbanej, przytulnej norce, w których mieściły się sypialnie, łazienki, spizarnie, garderoby, kuchnie i jadalnie. Hobbit prowadził osiadły tryb zycia. Lubił palic fajki, oglądac widoki i dużo jeśc. Istota ta potrafiła bezszelestnie sie poruszac, a także znikac.

Uważam, ze na ocenę dobra 6 błędów to za duzo. Tekst jest napisany poprawnie, błedy wedle uznania.Na pewno jest dobrze, bo miałam to na lekcji.Pozdrawiam.
18 4 18