Odpowiedzi

2010-03-14T18:23:49+01:00
Idea stworzenia The Sims zrodziła się w głowie Willa Wrighta, człowieka który na swoim koncie miał wówczas całą serię SimCity. Pomysł jest bardzo prosty, The Sims to symulator życia codziennego. Autorami fabuły gry są sami gracze, gdyż to oni decydują o niemal wszystkim co dzieje się w grze.

Na początku zabawy gracz tworzy własnego sima lub nawet całą ich rodzinkę. Kiedy wirtualne alter ego użytkownika są gotowe rozpoczyna się właściwa zabawa. Kupujemy dom, zdobywamy pracę aby zakupiony dom utrzymać, po całym dniu pracy simowie lubią się rozłożyć na kanapie i pooglądać telewizję. Jak w prawdziwym życiu. Ponad to, simowie mogą nawiązywać znajomości i przyjaźnie, które to z kolei mogą się przerodzić w miłość. Owocem miłości simów może być ślub a a nawet dzieci.

Za zarobione w pracy pieniądze możemy rozbudowywać domostwo naszych podopiecznych, zmieniać jego wyposażenie wybierając spośród dziesiątek jeśli nie setek rodzajów mebli, wzorów tapet czy dywanów. Zarobki uzależnione są od cech charakteru i personalnych simów, te z kolei można rozwijać poprzez naukę, ćwiczenia itd. Im lepiej rozwinięte są cechy charakteru naszego podopiecznego tym szybciej posuwa się jego kariera zawodowa oraz stosunki w życiu prywatnym.

Simowie podobnie jak my w prawdziwym życiu potrzebują wypoczynku, regularnych posiłków, cichego "kącika" w którym mogą załatwić swoje potrzeby fizjologiczne czy też tak prozaicznej rzeczy jak sen. Wszystko to składa się na niezwykle skomplikowaną układankę, w której brak jakiegoś elementu pociągnie za sobą konsekwencje w postaci złego samopoczucia sima itd.

Gra oferuje całkiem rozbudowany edytor służący do stawiania budowli. Nawet jeśli ktoś nie jest zainteresowany zabawą w wirtualny domek lalek Barbie, z pewnością może zasiąść na dłuższy czas i dać upust swoim inżynierskim zapędom.

The Sims jest chyba jedyną grą, do której ukazała się tak oszałamiająca liczba dodatków, jeszcze bardziej poszerzających możliwości i w pewnym sensie urealniających rozgrywkę. Dzięki kolejnym rozszerzeniom nasi simowie mogą wyjechać na wakacje, zostać gwiazdą estrady lub telewizji, kupić własnego czworonoga oraz robić wiele, wiele innych rzeczy. Ponad to każdy z dodatków to zestaw nowych obiektów służących do strojenia naszego wirtualnego gniazdka.
2010-03-14T18:24:00+01:00
The sims wole call of duty :P