Odpowiedzi

2010-03-14T19:16:43+01:00
Zawał jest to obumarcie części mięśnia sercowego na skutek zmniejszonego lub całkowitego odcięcia dopływu krwi do serca. Główną przyczyną zawałów serca jest nieprawidłowe odżywianie się tj. nadmierne spożywanie tłuszczów zwierzęcych , które zawierają cholesterol, który odkłada się w naczyniach krwionośnych (sercowych) i tamuje przepływ krwi. By passy są po to, żeby oczyszczać naczynia ze złógów cholesterolu i chroni je przed ponownym odkładaniem się tego lipidu.
2 5 2
2010-03-14T19:18:42+01:00
Odpowiednia dieta stanowi bardzo wazna role w naszym organizmie. wazne jest aby umiec ograniczac tluszcze poniewaz tluszcz to taki skladnik pokarmowy, ktory odklada sie w naszych zylach- cholesterol- i po pewnym czasie moze to doprowadzic do zapychania sie zyl. Skutkami sa : arytmia, zawal i inne choroby serca. zawal wystepuje, kiedy do naszego serca nie jest doprowadzana odpowiednia ilosc krwi.
Bypassy to sztucznie wykonane zespolenie naczyniowe, ktore omijaja zmieniony odcinek naczynia krwionosnego. Najczęściej przeprowadza się połączenia aortalno-wieńcowe, łącząc tętnicę piersiową wewnętrzną z odcinkiem tętnicy wieńcowe. Powoduje to lepsze ukrwienie fragmentów mięśnia sercowego odżywianego przez tę tętnicę i - w związku z tym - znaczne zwiększenie wydolności układu krążenia.
1 5 1