12. stacja Drogi Krzyżowej "Pan Jezus umiera na krzyżu"
Po tylu cierpieniach, mękach i bólach, Pan Jezus umarł na krzyżu z wycieńczenia, stało się to w Wielki Piątek o godzinie 15.00 w południe. To my ludzie przyczyniliśmy się do Jego śmierci naszymi grzechami, osłabialiśmy Go. Umarł po to aby otworzyć nam drogę do nieba. Kochał nas i chciał, abyśmy po śmierci radowali się w niebie z aniołami i świętymi. Jego przebite serce, ręce i stopy, zdarte kolana i łokcie, dziury w głowie od cierni z korony, nikt nigdy nie cierpiał tak jak Pan Jezus. I pomyśleć, że to wszystko dla nas.

Napisać Do tego rozważania, scenę z życia , niekoniecznie tak drastyczna ale sensownie podobną do śmierci Pana Jezusa.
I żeby była realistyczna, np. jakaś bójka czy coś :P

2
po południu a nie w południe
Z kąd masz ten tekst ?

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T19:25:07+01:00
A jak my znosimy swoje cierpienia? Czy umiemy przyjmować je z pokorą, odwagą i wiarą w wolę Bożą? A może buntujemy się, uważamy że dzieje nam się krzywda i nie zasługujemy na taki los? Każdy z nas ma swój krzyż do dźwigania. Czasem jest to nieuleczalna choroba, czasem wózek inwalidzki, a czasem mogą to być kłopoty w domu albo nawet kompleksy. Bóg zsyła na nas takie cierpienie, jakie jesteśmy w stanie znieść.

(nie opisałam konkretnej sceny, bo uważam że stacja odnosi się do każdego nie tylko jakiegoś wielce cieriącego. Jak jest źle to mogę poprawić)
7 2 7
  • Użytkownik Zadane
2010-03-14T19:46:28+01:00
Panie Jezu, ty tak ciężko cierpiałeś za nasze grzechy. modlmy sie teraz za Adriana, który po ostatnij drodze krzyżowej wracając do domu został napadnięty i pobity za to że modlił sie w kościele i jako ministrant niósł krzyż. pytali sie jego czy to on, a on nie wstydząc sie Jezu Ciebie odpowiedział że tak. Nie wyparł się. Adrian leży teraz w szpitalu. Jest w bardzo ciężkim stanie, ale wieżymy że z twoją pomocą wróci szybko do zdrowia. Prosimy cie Jezu!
6 4 6