Wypracowanie na A4 do wyboru :
1. Czy zgadzasz się ze słowami Matki Teresy z Kalkuty : " Dla ludzi nie trąd i malaria są najstraszliwszymi chorobami, ale samotność i poczucie, że dla nikogo nie jesteś ważny " ?

2. Czy zgadzasz się ze słowami A.de Saint Exupery`ego " Człowiek jest stworzony do życia w grupie. W samotności rodzi się tylko rozpacz" ?


Proszę o szybką odpowiedz. Mam to na jutro.
Wgl. nie rozumiem tych zdań. HELP !

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T19:35:43+01:00
2. Czy zgadzasz się ze słowami A.de Saint Exupery`ego " Człowiek jest stworzony do życia w grupie. W samotności rodzi się tylko rozpacz" ?


Tak zgadzam się z tymi jakże mądrymi słowami. Ponieważ człowiek gdy jest sam nie daje sobie rady z pewnymi sprawami. Potrzebuje kogoś kto mógłby mu pomóc, doradzić. Gdy ktoś jest sam łatwo popada w skrajności, staje się smutny, dostaje łatwo depresje i życie dla niego traci sens. Ważne dlatego jest aby każdy człowiek miał w życiu taką osobę dzięki której nie jest sam na tym jakże brutalnym czasami świecie.
11 4 11
2010-03-14T19:42:21+01:00
Ja Ci nie będę pisać wypracowania, tylko chcę ci przekazać, że możesz napisać sama, a ja Ci podsunę pomysł mianowicie:
dla Matki Teresy ważne są te rzeczy, ponieważ była przez jakiś czas przy takich ludziach chorych, a jako osoba mądra wiedziała, co jest dla ludzi najlepsze... Z drugiej strony to ona ma rację, bo kiedy wiesz, że wokół Ciebie nie ma nikogo, z kim mogłabyś poważnie porozmawiać, to aż robi Ci się niedobrze...A co do drugiego to również jest prawda, bo jak np. idziesz przez las całkiem sama, to zastanawiasz się tylko, kiedy wreszcie stamtąd wyjdziesz i kiedy się z jakimiś ludźmi zobaczysz więc należy to wziąć pod uwagę
30 1 30