Przybyłeś jako widz z greckiej koloni nad morzem czarnym do olimpii na igrzyska ku czcci zeusa.opisz swoje wrażenia.pomoże ci w tym poniższy plan :
a)droga na igrzyska.
b)położenie olimpi.
c)opis obiektów.
d)przybycie zawodników i publiczności.
e)uroczystości początkowe(inauguracja).
f)rozgrywane zawody(dyscypliny),w tym również konkursy artystyczne.
g)dekoracja zwycięzców.

(macie napisać jak wy byście byli tym reporterem )

dzięki

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-15T14:37:56+01:00
Droga na igrzyska jest ciekawa i pokryta kamieniami.olimpia jest to miejscowość położona w południowej części Grecji na półwyspie Peloponez.W Olimpii znajduje się święty gaj po.święcony Zeusowi , świątynia i posąg Zeusa.
Świątynia i posąg Zeusa zrobione są z łupów wojennych. Świątynia jest otoczona kolumnami. w wewnątrz są też kolumny, a na nich wsparte są galerie przez które dochodzi się do posągu Zeusa. Bóg zrobiony jest ze złota i kości słoniowej, który siedzi na tronie. na głowie ma wieniec z gałązkami oliwnymi. W lewej ręce trzyma berło. na którym siedzi orzeł. Jego stopy i płaszcz są ze złota. Tron także jest ze złota, ozdobiony drogimi kamieniami drzewem hebanowym i kością słniową . Oprócz posągu Zeusa jest jeszcze jeden który znajduje się w sali obrad by przerażał nieprawych ludzi.Ten zeus ma przydomek mściciela krzywoprzysiężców.W ręce trzyma piorun. Przed nim muszą przysięgać zazwodnicy , ich ojcowie i bracia, że nie mają na sumieniu przewinienia. Przybyła publiczność i zawodnicy. Publiczność jest ogromna. Rozpoczęły szię uroczystości początkowe.zawodnicy wzbudzają w widzach dużą ciekawość.Każdy chce widzieć jak najlepiejrozgrywane zawody.Artyści pracują w skupieniu. Nie chcą żeby coś im się zepsóło. Artyści i Zawodnicy są nagradzani wieńcami i oklaskami od widowni. Publiczność szleje. Ten wyjazd wbudził we mnie duże wrażenie.
***Myśle że dostaniesz 6 ja też dostałąm szóstkę***
3 4 3