Odpowiedzi

2010-03-14T20:03:41+01:00
Pytania zadawane będą do Barbary Rosiak, która napisała książkę "Pamiętnik narkomanki"
-Czy naprawdę pani książka jest oparta na pani życiu?
B.R.: Tak, moja książka jest oparta tylko i wyłącznie na moich przeżyciach.
-Pani Barbaro czy może pani śmiało powiedzieć, że narkotyki już nie są pani uzależnieniem?
B.R.:Nie mogę powiedzieć ze ten nałóg już mnie nie dotyczy... Nadal w pewnym sensie z tym problemem walczę.
-Wiadomo, że życie narkomana jest ciężki i szybko się nie zapomina o wszystkich sytuacjach związanych z nałogiem. Czy pani wstając rano z łóżka pomyśli chociaż raz o tym co się wydarzyło?
B.R.:Tak. Niestety nie umiem zapomnieć i nie wspomnieć chociaż raz w ciągu dnia o tym co mnie spotkało...
-Na pewno często przed oczyma ma pani obrazy śmierci znajomych, których opisuje pani w swojej książce. Jakie to jest uczucie, gdy widzi pani przed oczyma te wszystkie nieciekawe obrazy?
B.R.:Jest to bardzo okropne uczucie.. Próbuje nie wspominać tych najabardziej przykrych momentów, ale jak już mówiłam trudno jest mi wymazać moje przeżycia z pamięci.
-Czy ma pani kontakt ze swoimi bliskimi?
B.R.:Oczywiście, że mam. Jakoś to się już ułożyło.
-Gdyby widziała pani w tym momencie człowieka będącego na tzw "haju" co by pani zrobiła? Czy byłaby jakaś reakcja z pani strony?
B.R.:Nie wiem szczerze... Nie myślałam nigdy o takich rzeczach i nigdy nie spotkałam się z taka sytuacją.. Ale wydaje mi się, że nic bym nie zrobiła...
-Co pani sądzie o prawie polskim?? Chodzi oczywiście o kary za posiadanie narkotyków i sprzedawanie ich.
B.R.: Polska jest krajem w którym niestety za takie rzeczy są zbyt małe kary. Nasz kraj również nie interesuje się takimi osobami i chyba nawet nie chce. Dlatego też nie dziwie się, że w Polsce jest problem z narkomanią.
-Czy pani zdaniem w Polsce ucisza się sprawy związane z narkomanią?
B.R.:Tak. Zdecydowanie tak sądzę. Polska wmawia naszemu społeczeństwu,że takiego problemu u nas nie ma, a przecież jest i to bardzo duży i każdy będący w organach państwa o tym wie.
-Jest pani w stanie zaapelować do osób czytających ten wywiad o to aby nie brały się za narkotyki?
B.R.: Oczywiście! Chciałabym zaapelować do wszystkich, którzy czytają ten wywiad aby nie "brali" i również nie namawiali do narkotyków. Czytając moją książkę możecie zobaczyć, iż to nie jest nic fajnego. Jedynie niszczy całe życie.
2 3 2