Mam do napisania rozprawkę na temat,,która postawa życiowa jest ci bliższa Pawła Obareckiego czy Stanisławy Borzowskiej i dlaczego z książki pt. ,,Siłaczka". Praca powinna być wykonana gdzieś maxymalnie na półtorej strony zeszytu A5.Proszę o używanie jak najprostrzych słów w pracy, i o jak najszybszą odpowiedź proszę bardzo pilne.
POWODZENIA!!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T20:38:09+01:00
Paweł Obarecki,czy Stasia Bozowska?-oczywiście wzorem dla mnie jest postawa Stasi.
Jest młodą panną,która pragnie wyjechać do Zurychu lub Paryża,by tam podjąć studia medyczne.Po kolejnym spotkaniu zostaje odprowadzona przez Pawła Obareckiego,który proponuje jej małżeństwo.Ona jednak nie przyjmuje jego oświadczyn,i wyjeżdża na Podole,by tam podjąć pracę jako nauczycielka,w prywatnym domu.Obarecki w tym czasie mieszkał w Obrzydłówku,nie świadomtego,że ona jest tak blisko niego.
Pewnego dnia zostaje wezwany do chorej nauczycielki,lecz początkowo nie rozpoznaje w niej swej dawnej miłości.
Wielki żal ściskał jego serce,bo oto mimo iż ma ją w zasiegu ręki,onajest umierająca,a on nie może już jej pomóc.
Jej śmierć zmieniła go ,lecztylko na krótko.Po pewnym czasie wrócił do swoich przyzwyczajeń.
Obarecki jest postacią ochwiejnej woli i słabej psychice,i dlatego zostaje pokonany przez zło,z którym początkowo walczył.
Odmienną postawę prezentuje Stasia Bozowska,która w myśl idei"praca u podstaw"-do samego końca trwa na swoim posterunku,walcząc z ciemnotą chłopstwa,i przezwyciężając wszelkie przeszkody,które mnożą się na jej drodze.
Tym samym zyskuje sobie miłość tych którym poświęciła swoje życie.
Wielu z nas czytając opowiadanie Stefana Żeromskiego "Siłaczka" na pewno pochwali postawę Stasi,a za naganną uzna postawę Obareckiego.
9 3 9