Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T22:59:34+01:00
"bez pracy nie ma kołaczy" to stare powiedzenie, które towarzyszy ludzkości od długich lat.
Jest w nim zawarta duża mądrość którą niestety nie wszyscy doceniają. Od początków dziejów ludzie ciężko pracowali aby móc cokolwiek osiągnać. Doceniali każdy grosz zarobiony ze swej czasami cięzkiej i monotonnej pracy. Ale nie tylko liczy się tu praca fizyczna, wiele osób aby udowodnić to iż nie są robotni pracowali umysłowo. Dzięki takim ludziom w dzisiejszych czasach żyje nam się coraz lepiej to oni wyslilaja swoje umysły po to aby poprawiać nasz standard życia.
Są ludzie dla których praca się nie liczy, którzy wolą spędzać swój czas na ciągłej rozrywce bądź poprostu przepuszcać go między palcami. Praca powinna być ważna dla każdego człowieka to dzięki niej zapewniamy sobie odpowiedni standard życia, dzięki pracy możemy się spełniać zawodowo- pod warunkiem że wykonujemy pracę którą lublimy, ktora sprawia nam przyjemność i dzięki której w dalszym ciągu się rozwijamy.
"Bez pracy nie ma kołaczy" to przesłanie dla ludzi którzy narzekają na swój los. Ujawnia to iż siedząc bezczynnie i malentować nad swoim losem należy zabrać się do pracy która wiele daje człowiekowi w jego życiu. To dzięki pracy podnosimy swoje kwalfikacje, kompetencje i rozwijamy swoje zainteresowania o których czasami nawet nie wiemy. Dzsięki pracy człowiek w swoim życiu wie co ma robić wie że beż ciężkiej pracy nie będzie owoców.