Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-15T08:26:35+01:00
Kwestia wiary w Boga jest sprawą osobistą. Ufam bogu i wierzę, że wszystkie rzeczy, które nas spotykają są jego zasługą i mają w sobie jakiś cel i ukryte znaczenie. Przez cierpienie i trudności Jezus chce doprowadzić nas do zbawienia. Należy się kierować słowami: "Przez mękę i krzyż jego do chwały zmartwychwstania byli doprowadzeni, przez tegoż Chrystusa, Pana Naszego." Każdy z nas za żywota musi swoje "odcierpieć" aby mieć cudowne życie pozagrobowe i należy się tego skrupulatnie trzymać.
2010-03-15T08:43:38+01:00
Wiara jest czymś pięknym i nie do opisania. Wierzymy w Boga choć go nie widzimy... Zawierzamy mu swoje problemy i ufamy, że to właśnieon nam pomoże w cięzkiej dla nas sytuacji. Ujawnia nam się w sakramentach świętych, możemy przyjmować jego ciało. Często jednak zsyła na nas rózne nieszczęścia. Zadajemy sb wtedy pytanie : "Boże czemu mnie już nie kochasz ?? Czy o mnie już nie pamiętasz?" Lecz on jest cały czas jest przy nas. To jest swojego rodzaju próba, którą musimy przejść. On chcę sprawdzić czy mu ufamy bo przecież miłośc oparta jest za zaufaniu. Często tylko wymagamy a nic nie dajemy w zamian. On to właśnie zesłał nam swojego jedynego syna, jak mówi pewna pieśń religijna : "Albowiem tak Bóg umiłował świat, że syna swego jedynego dał, by każdy kto w niego wierzy nie zginął ale życie wieczne miał"
Bóg często ujawnia nam się w licznych cudach, które dzieją się za jego przyczyną. Więc czy warto wierzyć w Boga mimo wielu cierpien i trudnosci ktore spotykaja nas w zyciu?? Tak! Bo on nas kocha bezwarunkowo, jest to miłość czysta niczym nie skarzona. A poza tym kim jest człowiek który w nic nie wierzy?? Jest człowiekeim pozbawionym wartości moralnych...
2010-03-15T09:09:26+01:00
Ja nie wyobrażam sobie życia bez wiary w Boga, mając różne problemy uciekałam się do Niego i pomagał mi.
Ja mocno wierzę i wiem, że bez Boga nie byłoby nas tu wszystkich.
Warto wierzyć. Nie ważne w jakiego Boga wierzymy, liczy się to jakim staję się człowiekiem pod jego wpływem. Mam cel w życiu, mam zasady i nimi się kieruję. Wiara jest człowiekowi potrzebna, bo pozwala widzieć świat i ludzi w innych kolorach i czuć się szczęśliwym.Myślę że Bóg jest tylko jeden - ale różne narodowości inaczej go sobie nazywają. Przypisuję inne znaczenia, przecież najważniejsze jest to że Bóg jest miłością. To oczywiste , że Bóg jest , ale kościół to takie miejsce ,którego można czerpać nauki i mądrości życiowe , poznajemy wszystko lepiej to daje pewną siłę .