Odpowiedzi

2010-03-15T11:54:32+01:00

Pewnego, słonecznego popołudnia Diana zaprosiła Ruby, Jane i Anie, aby się pobawić. Dziewczęta miały już 13 lat i stwierdziły, że są za duże na zabawy ?w dom?, dlatego też, aby miło spędzić czas Ania wpadła na pomysł odegrania sceny z ?Eleine?. Propozycja Ani została od razu przyjęta. Dziewczynki szybko opracowały plan i zostało jeszcze podjęcie decyzji, która z dziewcząt ma zostać Eleine. Niestety żadna z nich nie odważyła się płynąć łódką po wodzie. Dianie i Ruby zabrakło odwagi na udawanie zmarłą. Uważały, że prędzej same umarłyby ze strachu, natomiast Jane stwierdziła, że byłoby to bardzo romantyczne, jednak, co chwile patrzyłaby czy płynie w odpowiednim kierunku i to zepsułoby cały efekt. Po chwili wszystkie dziewczynki popatrzyły na Anię i dały jej do zrozumienia, że rolę Eleine powinna odegrać właśnie ona. Ania rumieniąc się z zachwytu, że mogłaby zostać Eleine, powiedziała, że nie ma ona złotych włosów i bladej cery, dlatego tez w niczym by jej nie przypomina.. Dziewczęta stały nad brzegiem stawu i namawiały Anię, żeby się zgodziła na popłynięcie łódką. Ania miała ogromną ochotę na odegranie głównej roli, dlatego tez zgodziła się, lecz ogromną niechęcią, gdyż uważała, że powinna być jakakolwiek zgodność w wyglądzie między nią, a Eleine. Po chwili Diana przyniosła czarny szal swojej matki i Ania rozłożyła go w łódce. Następnie położyła się na nim, zamknęła oczy, dłonie złożyła na piersiach i dziewczęta pchnęły łódkę. Ania wyglądała, jakby naprawdę umarła. Płynęła, nasycając się romantyzmem tej sytuacji i recytując wiersz. Jednak w takim spokoju płynęła tylko przez kilka minut. Łódka zaczęła przemakać i powoli schodziła pod wodę. Ania zdała sobie sprawę, że sytuacja wygląda groźnie i próbując się uratować wydała stłumiony okrzyk, którego niestety nikt nie usłyszał. Jej twarz stała się okropnie blada. Zaczęła machać rękoma i prosiła Boga o uratowanie jej życia. Na szczęście prośby zostały wysłuchane. Łódź skręciła w kierunku pnia, na którym dziewczynka się zawiesiła. Łódź popłynęła dalej. Minęła most i zatonęła. Ruby, Jane i Diana czekały już na umówionym wcześniej miejscu i widziały zatapiająca się łódź. Były pewne, że Ania utonęła. Zaczęły okropnie histeryzować i pobiegły w stronę lasu, aby wezwać pomoc. Ania nadal wisiała na pnie. Powoli zaczynała opadać z sił. Wszystko ją bolało. Gdy tylko Ania zaczęła tracić nadzieję, na ocalenie jej z tej nieromantycznej sytuacji w oddali zobaczyła płynącego łódką Gilberta. Odetchnęła z ulgą, lecz próbowała udawać, że go nie widzi. Po chwili, gdy Gilbert podpłynął łódką w pobliżu Ani, ta powoli wsunęła się na nią i gdy już była bezpieczna opowiedziała Gilbertowi o całym zajściu. Gilbert odwiózł ofiarę na brzeg. Ania była ogromnie wdzięczna za ocalenie jej życia, podziękowała za to Gilbertowi, lecz gdy ten poprosił ja, aby zostali przyjaciółmi Ania odmówiła i szybko pobiegła wzdłuż lasu, gdzie czekali na nią Maryla i Mateusz oraz Diana, Ruby i Jane.
Ta przygoda spodobała mi się najbardziej, gdyż pokazuje jak ważna jest odpowiedzialność. Myślę, że gdyby dziewczynki kierowały się zdrowym rozsądkiem, a nie wyobraźnią, to nie doszłoby do tak niebezpiecznego zdarzenia.
2010-03-15T12:21:23+01:00
To moja odpowiedź dla ciebie.

ANIA W ROLI ZBAWCY

Było to w styczniu. Maryla razem z panią Linde wybierały się na wybory premiera. Pozostawiła Ani całe gospodarstwo i powiedziała - Aniu postępuj rozsądnie, bo chyba dzisiaj nie wrócę do domu na noc.
- Marylu, nie martw się będę rozsądna. Po tych słowach pożegnała Marylę
i poszła odrabiać lekcje. W pewnej chwili Ania zapytała Mateusza:
- Czy Mateusz lubił geometrię? Bez wahania Mateusz odpowiedział:
- Nie, nie lubiłem.
I tak rozmawiali przez pare minut, aż tu nagle wpadła do kuchni Diana. Ania spytała:
- Co się stało Diano? Diana zadyszana powiedziała:
- Ach Aniu, musisz mi pomóc. Minnie jest strasznie chora. Moi rodzice pojechali do miasta, a ja nie wiem co robić. Błagam pomóż mi!
I wtedy Mateusz wstał wziął czapkę i wyszedł. Ania zapewniła Dianę, że Mateusz pojechał po doktora. Dziewczynki wybiegły z domu i poszły ratować małą Minnie. Ania szybko zajęła się siostrą Diany. Przez całą noc grzały wodę i próbowały zmniejszyć Minnie temperaturę, aż do przyjazdu doktora. Doktor pochwalił Anię i powiedział Pani Barry, Ze gdyby nie Ania, Minnie mogłaby umrzeć. Ania powróciła do domu rankiem i spała do południa. Wszystko zakończyło się szczęśliwie, bo ta mała sierotka, którą jest Ania mogła się spotykać ze swoją kochaną przyjaciółką.