Odpowiedzi

2010-03-15T13:51:49+01:00

Piosenkarka śpiewa o Małym Książke.
W pierwszej i drugiej zwrotce zastanawia sie gdzie udał się on i co on robi.W tym momencie osoba słuchajaca owej piosenki równiez zastanawia się co robi Mały Książę.
-w trzeciej zwrotce pojawia sie fragment mówiący o miłości Małego Księcia i róży. Jednakże w czwatrej zwrotce ukazuje sie smutek Małego Księcia spowodowany rozczarowaniem tym,ze na ziemi jest pełno takich róż w których sie zakochał.Zauwazmy,ze to jest jak w zyciu, kochamy jedna osobę, a w końcu zauwazamy ze nie jest ona wcale taka nie zwykła. Autor tekstu zmusza nas do refleksji. Słowa "Nie wierz swym oczom szepnął wiatr,
Jeśli kochasz, sercem patrz". Ukazują nam to,ze jest pełno takich samych osob, ale róznią sie one charakterem, umiejetnosciami, opinia na temat świata. Dlatego tez patrzenie na cos w sposob wizualny jest nie opłacalne , musimy to robic sercem, w sposob czysty. Wtedy Mały Książe zaczyna rozumiec,ze chociaz jest pełno roz na swiecie ta jest wyjątkowa, nie ma takiej samej , identycznej na świecie i ze musi do niej wrócic. kazdy z nas wtedy zauwaza,ze nie jestesmy tacy sami.