Odpowiedzi

2010-03-15T14:57:01+01:00
Dylewo, 18.12 2005 r.
Drogi Martinie!
Na początku tego listu chciałabym Cię serdecznie pozdrowić. Mam do zaoferowania świetną propozycję. Zastanawiałeś się kiedyś, gdzie w tym roku spędzisz ferie zimowe? To podsunęło mi pewien pomysł. Jeżeli przyjechałbyś do Polski, to mogłabym być Twoim przewodnikiem.
Oczywiście, ty mógłbyś zdecydować o miejscu wypoczynku, ale ja polecałabym Ci Kraków. Znajduje się tam wiele zabytków ważnych dla każdego Polaka. Jednym z nich jest Wawel - siedziba królów polskich. Jest tam wiele eksponatów z wszystkich krajów europejskich. Przy zamku wznosi się znana Katedra Zygmuntowska, pod którą są pochowani wielcy i sławni Polacy. Na szczycie jednej z wież katedry można zobaczyć dzwon Zygmunta. Nie można być w Krakowie i nie zwiedzić Wawelu. Trzeba również zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki, Kopiec Kościuszki oraz smoczą jamę. Warto też przyjść na krakowski rynek w południe i posłuchać hejnału. Jest jeszcze wiele innych, równie ciekawych miejsc.
Czekam na Twoją (mam nadzieję pozytywną) odpowiedź. Proszę, napisz też, co u Ciebie słychać i jak długo będziesz ciągle odmawiał mi swojej wizyty.Twoja serdeczna koleżanka
Iza


P.S. Czy spodobał Ci się prezent od św. Mikołaja? Mam nadzieję, że przypadł Ci do gustu.
2010-03-15T15:20:58+01:00
Cześć Janek. Na wstępie mojego listu chciałbym Cię serdecznie pozdrowić i podziękować za Twój list. Co u Ciebie słychać? Jak zdrówko? U mnie właściwie wszystko po staremu, chociaż ostatnio byłem z klasą na ciekawej wycieczce w Krakowie.Zwiedziliśmy Wawel. Widziałem też smoka wawelskiego i obraz Leonarda da Vinci "Dama z gronostajem", który wisi w Muzeum Czartoryskich w Krakowie.Jest naprawdę piękny.Musisz się tam kiedyś wybrać.
Tak po za tym to nic ciekawego, tylko szkoła i szkoła.
Jeszcze raz gorąco Cię pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź.Może Ty byłeś na szkolnej wycieczce, to mi o niej napisz?Pa.

Tomek

P.S. Zapomniałem Ci napisać,że mam psa.Dostałem na urodziny. Jest mały , brązowy i ma białe łaty.Wabi się Czekolada. Jest naprawdę super.