Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-16T11:11:54+01:00
Włoska hodowla bydła, z uwagi na małą powierzchnię pastwisk naturalnych, nie odgrywa znaczącej roli w skali ogólnoświatowej –
mimo iż kilka lat temu choroba szalonych krów zdziesiątkowała wiele stad – zanotowano tam spadek pogłowia rzędu kilkunastu procent -6,7 mln szt.
Owce hodowane są przede wszystkim na południu Europy ,wtem i we Włoszech . Pod względem wielkości pogłowia zdecydowanie wyróżniają się 8,0 mln szt. – notowana jest już zdecydowanie mniejsza liczebność zwierząt.
Koza, jako zwierzę hodowlane, nie jest zbytnio rozpowszechniona we Włoszech. Na ogół trzymane są pojedyncze sztuki w przydomowych gospodarstwach.
Hodowla koni również nie osiągnęła imponujących tam rozmiarów. Zwierzęta te często trafiają do jeździectwa, a także do rzeźni .Końskie mięso jest bardzo cenione np. we Włoszech.
Hodowla drobiu jest bardzo rozpowszechniona. Różnego rodzaju ptactwo trzymane jest zarówno w przydomowych gospodarstwach jak i w specjalistycznych fermach
Najbardziej pospolite z nich – kury – wykazują raczej równomierne rozlokowanie na wszystkich terenach rolniczych.
Natomiast hodowla indyków została zdominowana przez Francję i Włochy – państwa te zajmują odpowiednio 2 i 3 miejsce na świecie (za USA).


Odrobione ! POWODZENIA zycze !:)
1 5 1