Odpowiedzi

2010-03-15T14:57:44+01:00
Pieniądze w życiu człowieka pełnią ważną funkcję, ale nie są najważniejsze. W życiu każdy chciałby osiągnąć sławę, oraz uzyskać karierę zawodową. Chciałby również aby spełniły się jego najskrytsze marzenia. Niektóre z tych rzeczy są do osiągnięcia ale dzięki pieniędzy. Nie można mieszkać i żyć w pięknym luksusowym domu, ani brać kąpieli we własnych bogato zdobionych basenie, jeżeli nie posiada się pieniędzy. Dlatego pieniądze dla każdego jednak jakąś rolę pełnią. Natomiast nie można zapomnieć o tym co na prawdę w życiu jest potrzebne , czyli: miłość, zaufanie, szacunek, przyjaźń, bądź ciepło rodzinne. Nie można stworzyć wspaniałej rodzinnej atmosfery za pomocą pieniędzy. Takie jest moje zdanie na temat roli pieniędzy w życiu każdego człowieka.
2010-03-15T15:03:09+01:00
Często ludzie mówią że pieniądze szczęścia nie dają, lecz to nie jest do końca prawda.
Są ludzie którzy dzięki pieniądzom są szczęśliwi. Z tego powodu pracują, ile mają sił, by je zdobywać. Im więcej ich posiadają, tym bardziej za nimi „gonią”. Stają się coraz bardziej chciwi,skąpi. Chęć zdobywania pieniędzy przysłania im wszystko. Nie poświęcają czasu rodzinie, , nie chodzą na spacery, do kina, teatru. Są to dla nich sprawy błahe.
To jest jedna kategoria ludzi. Część osób utożsamia się z hasłem, że pieniądze szczęścia nie dają. Swój czas dzielą na rozrywki typu: teatr, kino, , wycieczki. Żyją oszczędnie,lecz rozsądnie.
Moim zdaniem pieniądze nie są najważniejsze w życiu człowieka. Lecz nie sądze że nie są ważne. Właśnie one ułatwają nam życie. Ale za pieniądze nie kupimy zdrowia, rodziny, przyjaciół czy też miłości.