Odpowiedzi

2010-03-15T16:30:53+01:00
Moim największym marzeniem jest zwiedzić Rzym ponieważ po informacjach zawartych w internecie oraz opowieściach które opowidała mi moja babcia która zwiedzała Rzym kiedy była młoda uznałem że to najpiękniejsze miasto a państwo Włoch. Jest tam dużo zabytków oraz innych atrakcji turystycznych można również pojechać do Watykanu gdzie przebywała moja babcia urzeęduje tam papież , są tam piękne kościoły oraz plac papieski gdzie w niedziele odprawiane są msze.
7 3 7
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-15T16:41:07+01:00
Moim marzeniem jest podróż do Watykanu i Rzymu.
W Watykanie pragnę zobaczyć okno, w którym pojawiał się ukochany nasz Jan Paweł II,i zobaczyć gdzie jest pochowany.
Zwiedziłabym też wnętrze Bazyliki świętego Piotra, wyobraźcie sobie, że ma ona 2 hektary długości.
W Rzymie są piękne zabytki do zwiedzania:
Panteon - znajduje się w centrum miasta. Wymienia się go jako jednego z najlepiej zachowanych zabytków kultury starożytnej na świecie. Budowla ta była poświęcona wielu bogom, wśród których najbardziej czczeni byli Mars i Wenus. Prace nad budową rozpoczęły się z rozkazu Marka Agrypy, który był zięciem i przyjacielem Augusta.

Usta prawdy - (wł. Bocca della Verita) to maska wykonana z marmuru. Wierzenia przekazują, że włożenie swojej dłoni do Ust i złożenie fałszywego świadectwa powoduje, że dłoni nie można już wyjąć. Zabytek znajduje się w dościele Cosmedin.

Hiszpańskie schody - są pozostałością baroku. Robią spektakularne wrażenie. Zbudowano je w latach 1723-1726 na prośbę Innocentego XIII. Wykonawcą był Francesco De Sanctis.

Fontanna DiTrevi - jest najbardziej imponującą artystycznie fontanną spośród wszystkich na świecie. Stanęła w 1730 r. na miejscu starszej, zaprojektowanej przez Leona Battistę Albertiego jeszcze w 1453r. Była pomysłem papieża Klemensa XII.

Koloseum - jeśli coś ma się kojarzyć z Rzymem oprócz wilczycy to jest to z pewnością Koloseum. Amfiteatr Flawiusza, bo tak brzmi prawdziwa nazwa tego zabytku, powstał na prośbę Nerona. Nazwę Koloseum zawdzięcza kolosowi wykonanemu z brązu, który przedstawia właśnie Nerona.

Villa Borghese - zbudowano ją na polecenie Szczepana Borghese, kardynała. Miejsce to rozsławiają na cały świat nadzwyczajne okazy zgromadzone w kolekcji kardynała. Obecnie eksponaty znajdują się jednak w Luwrze, ponieważ w 1807r. Napoleon kupił ich całkiem sporo i przeniósł właśnie pod Paryż.

Łuk Konstantyna - upamiętnia zwycięstwo Konstantyna nad Makscencjuszem. Zbudowany w 313 roku jako ostatni postawiony na życzenie Senatu rzymskiego.

Muzea Watykanu i Kaplica Sykstyńska - Muzea powstały z uwagi na zgromadzenie przez Juliusza II wielu starożytnych rzeźb. Dzieło papieża było kontynuowane i uzupełniane nowymi antykami z kultury greckiej, chrześcijańskiej i rzymskiej.

Kapitol - centrum religijne z czasów rzymskich. Rzym położony jest na siedmiu wzgórzach - ale Wzgórze Kapitolińskie jest z nich wszystkich najmniejsze.

Forum Romanum - określenie to służyło do nazwania miejsca spotkań mieszkańców antycznego Rzymu, w którym podejmowano ważne decyzje w sprawach zarówno publicznych jak i prywatnych.

Może się kiedyś spełnią moje marzenia i odwiedzę te miejsca.


12 3 12