Musze napisać stronę z gazety na temat:
-zareklamować książkę "hobbit"
-napisać coś o autorze tej książki
-żeby jeszcze znajdował się jakiś wywiad z człowiekiem który ta książę przeczytał i poleca ją

To wszystko ma się znaleźć w jednym artykule.
Proszę nie ściągać z internetu i pisać na temat.
Zadanie potrzebuje na godzinę 19:00, po terminie nie uznaje zadania.

Dziękuje i pozdrawiam Tasmo

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-15T15:56:32+01:00
2.Pierwsza książka Tolkiena zdobyła tak ogromną popularność, że dziś trudno wręcz spotkać kogoś, kto nie słyszałby o hobbitach. Od 1937 roku była wielokrotnie wznawiana w Wielkiej Brytanii i na całym świecie. Tolkien napisał ją dla swoich dzieci, ale stała się klasyką i wstępem do "Władcy Pierścieni". To właśnie w "Hobbicie" Tolkien po raz pierwszy odmalował wypełnioną przez smoki, czarodziei i magię krainę, którą przemierzają niezwykli bohaterowie w odwiecznej walce dobra ze złem.
"Hobbit" to opowieść o niebezpiecznej wyprawie podjętej przez krasnoludy, które wyruszają wykraść strzeżone przez smoka złoto. Ich nieoczekiwanym partnerem jest hobbit Bilbo Baggins. Bilbo bardzo sobie ceni dobre jedzenie, spokój i wygodę, lecz jego udziałem staje się wielka przygoda...
John Ronald Reuel Tolkien (1892-1973) to jeden z najwybitniejszych pisarzy w historii literatury. Jego wielkie dzieła literackie - "Władca Pierścieni", "Hobbit", "Niedokończone opowieści" - pobudziły masową wyobraźnię na całym świecie. Heroiczny epos "Dzieci Húrina", który doczekał się wydania w ponad 30 lat od śmierci pisarza, stał się międzynarodowym wydarzeniem literackim 2007 roku, bestsellerem nr 1 światowych i polskich list.
Tolkien zasłynął jako twórca niepowtarzalnego gatunku literackiego i niezwykłej krainy fikcji, która od lat zachwyca kolejne pokolenia czytelników. Źródłem inspiracji były legendy. Lecz sięgając do mitów greckich i rzymskich, celtyckich i anglosaskich, legend arturiańskich, karolińskich i germańskich, Tolkien - profesor języka staroangielskiego w Oksfordzie, jeden z najlepszych filologów swoich czasów - powołał do życia własną, na wskroś oryginalną mitologię. Rozmach tego przedsięwzięcia jest oszałamiający, a niepowtarzalny świat Śródziemia - najbardziej zwarty i drobiazgowo wymyślony świat w historii literatury - zapisał się trwale we współczesnej kulturze. W 2001, 2002 i 2003 roku zachwycił miliony widzów dzięki nagrodzonej 17 Oscarami filmowej trylogii "Władca Pierścieni".

3.1. Prorok Sieciowy: Skąd pomysł na "Medię Rodzinę"?
Robert Gamble: Był to rok 1989. Miałem cel, że zrobię jakąś firmę...W Bostonie gdzie telewizja kablowa musi mieć 1, lub 2 programy społeczne był program o nazwie Video Family (Rodzina). Moja pokojówka oglądała go z zapartym tchem, dlatego postanowiłem, że jeśli kiedykolwiek założę firmę będzie to Media Rodzina z tym przywilejem, że będzie to dotyczyło nie tylko telewizji, lecz wszystkich Mediów. Wysłano mnie do Polski i dobrego Poznania, i założyłem firmę w 1992 roku.
2. PS: Czy Media Rodzina ukrywa jakieś tajemnice przed fanami?
Robert Gamble, J.K. Rowling, B. KledzikRG: Myślę, że na razie nic nie ukrywamy. Ale...są pewne tajemnice dla fanów. Jest np. wiele plotek o Rowling. Jedna głosi, że J.K.Rowling jest mężczyzną! Ja znając ją, nie mogę uznać, że Rowling jest mężczyzną. Jest za ładna! Wiadomo mi, że na jednym zdjęciu było pokazane, że wygląda jak mężczyzna. Dziennikarze pisali, że zapomniała się wtedy ogolić. To czysty absurd, bo i ja też mam pewne zdjęcia, gdzie wychodzę tak, jak bym sobie nie życzył. Gdzieś mógł inaczej paść ten cień...
3. PS: Jest Pan pastorem, więc czy toleruje Pan Harry'ego Pottera, chłopca wygwizdanego przez księży?
RG: Zawsze jeżeli coś osiąga dobry sukces, jest pod lupą. Ja jako chrześcijanin i pastor uważam, że księża po prostu nie zauważają tego, że Harry toczy walkę ze złem, w każdym tomie! Voldemort to taki magiczny "Osama Ben Laden", który przeciwstawia się Harry'emu, temu dobremu przedstawicielowi szlachetności i miłości. Gdyby było inaczej, co dziś w naszym świecie by się zdarzyło? Pewna kobieta uważa, że wyobraźnia jest niebezpieczna. Ja jednak uważam, że nie można zakazywać dzieciom nawet wiary w Św. Mikołaja! Harry też nie może być czytany przez przedszkolaków, ponieważ uznają, że to prawda, lecz przez większe. To tylko bajka oparta na wyobraźni. Według mnie magia wyobraźni jest zdrowa. Jednak tak samo uważam, że magia w dosłownym tego słowa znaczeniu, typu przeklinanie ludzi i rzucanie klątw może być niebezpieczna. Terapią dla dziecka, które uwierzyło, czyli tego mniejszego, jest zwykłe pójście na występ Davida Copperfielda. Oto magia, którą uwielbiam!
4. PS: Jak powstał polski Harry Potter?
RG: (śmiech) Pan Polkowski siedział i tłumaczył!(śmiech) Bałem się wydając, że jest za późno, ponieważ myślałem, że trzeci tom jest już na rynku. Mój syn mieszka w Edynburgu i zna Joanne Rowling. Składaliśmy swą ofertę u Christofera Little (agenta Rowling), a on bezinteresownie dał nam prawa. Był bardzo zadowolony. Są ludzie, którzy są przekonani, że Little może powiedzieć, iż Harry Potter złamał wszystkie prawa na rynku książek. To musiało dojść chyba pantoflową pocztą, zamiast przez biuro reklamy i szumu czytelników.
5. PS: Czy te wszystkie plotki stwarzane przez media, wrogów i czytelników w ogóle dochodzą do Rowling?
RG: Oczywiście! Przeczytałem wszystkie wywiady z J.K.Rowling. Ona dobrze wie, że napisała dobrą książkę. Nie rozumie, dlaczego ten jej mały pomysł jest postrzegany na tak wielką skalę przez czytelników. Straciła prywatność i to jest dla niej dramatyczne. To ona kiedyś napisała o Harrym jako o znanym, który nie chce być znany. Każdy tylko wbijał wzrok i mówił: "To ten Harry Potter, spójrzcie na jego bliznę!". Kto by pomyślał, że i autorka będzie w takiej sytuacji.
6. PS: Jakie książki może Pan nam, Potterowcom polecić?
RG: Tak. Poza Harrym oczywiście. Serie o nastolatkach, cieszy się tym, że tam nie ma magii. Zamierzamy wydawać książki Jacqueline Wilson (Dziewczyny się zakochują).Mamy też coś dla Potterowców. Jesienią ma wyjść brytyjski bestseller, "Redwall". Niezwykle interesująca książka, według mnie przeznaczona dla chłopców. Opowiada o klasztorze walecznych myszy w Anglii. Książka jest niezwykle rozpowszechniona wśród chłopców w Ameryce. Pomimo, że zawiera dużo przemocy, jest potrzebna chłopcom, by ich wzmocniła. Nie jest tak straszna. Moim zdaniem "obejmuje" ją magiczna cecha...
PS: Dziękuję za wywiad!
RG: Ja także.

Zapraszay wszystkich do czytania książek, które niedługo pojawią się na polskim rynku. Zachęcamy chłopców do lektury "Redwall", gdzie z pewnością znajdą coś dla siebie. Dziewczyny zachęcam do przeczytania "Dziewczyny się zakochują", którą niedługo będzie można kupić na naszej stronie w dziale Czytelnia.

tylko 3 nie wiem czy dobrze
1 5 1