Trzeba napisać List otwarty na 1 z tych tematów -
1- Warto czytać mądre książki
2- Warto pisać tradycyjne listy
3- Warto pomagać innym
4- Warto być tolerancyjnym

Proszę o napisanie dziś i nie skopiowanie z neta jak zazwyczaj i tak to bd sprawdzał

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-15T16:00:56+01:00
TEMAT 1
Drodzy uczniowie !... (miejscowość, data)

Czy wiecie co jest źródłem wiedzy??? To nie jest internet ani inne media...są to książki, które w waszych pokojach zapełniają szafki. Jedak po co po nie sięgać, skoro prościej skorzystać z internetu. Widzicie...internet nie pozwala waszemu umysłowi na pracę... każdy materiał wykonuje za was. Jednak nie na tym polega solidna nauka. Jeżeli naprawdę chcecie się czegoś dowiedzieć to zaglądajcie do książek. Nie zapominajcie, że książki odzwierciedlają naszą osobowość i pogłębiają wyobraźnie. Przy okazji przyjemności czytania różnych encyklopedii poszerzacie swoją wiedzę i macie gwarancję na to, że coś jednak zostanie wam w głowach. Informacje zawarte w książkach nieraz przydadzą się wam na lekcji. Zawsze możesz zabłysnąć wiedzą i zaimponować swoim znajomym. Zapoznając się z treścią książek, czytacie coraz płynniej i tekst jest dla was bardziej zrozumiały. Zapamiętujecie pisownie trudnych wyrazów dzięki czemu otrzymujecie wyższe oceny. Również dzięki książkom wasze słownictwo jest bogatsze. Zwykle marnujecie czas na błahe sprawy...zróbcie coś dla siebie! Poświęćcie trochę swojego czasu jakiejś ciekawej książce.
pozdrawiam ...
1 5 1
2010-03-15T16:08:08+01:00
Temat 4

Na całym świecie ludzie są inni. W Afryce mieszkają ludzie rasy czarnej, w Azji - żółtej, a w Europie- białej. W każdym kraju jest inny język, inna kultura... Niektórzy ludzie nie potrafią zaakceptować różnic i w związku z tym wyśmiewają np. ludzi, którzy mają czarny kolor skóry. Tolerancja jednak, nie polega wyłącznie na niewyśmiewaniu się z ludzi innej rasy. Wiele osób nie toleruje również swoich kolegów, czy koleżanki.
Warto być tolerancyjnym, gdyż dzięki temu zyskamy szacunek wśród ludzi. Należy zwracać uwagę tym, którzy nie rozumieją, że każdy jest inny i nie ma ideałów. Każdy również ma inny gust, inne zainteresowania, więc nie warto zwracać szczególnej uwagi na to, że ktoś woli fotografię niż sport. Przez stereotypy ludzie czasami błądzą. Jednym ze stereotypów może być to, że blondynki nie są mądre. Wbrew pozorom, może być tak, że kobieta, która ma blond włosy jest bardzo inteligentna. Dzięki tolerancji możemy zmieniać świat na lepsze.
Moim zdaniem to, że ktoś nie akceptuje drugiego człowieka jest wielkim błędem, gdyż sami nie jesteśmy idealni. Bycie tolerancyjnym bardzo popłaca, więc mam nadzieję, że mniej ludzi będzie rasistami.
2 5 2