Odpowiedzi

2010-03-15T15:56:31+01:00
Dla mnie wszystkie są ważne ale takim najważniejszym jest 4 błogosławieństwo.

" Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią."

Jeśli na tym świecie będziesz miłosierny wobec swoich braci, czyli swoich bliskich oraz innych ludzi, będziesz im pomagał, to swoja nagrodę otrzymasz w niebie u Boga,a jedna z tych nagród będzie to że będziesz mógł oglądać Boga.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-15T16:00:59+01:00
Wedlug mnie najwazniejsze jest blogoslawienstwo udzielanie przez rodzicow przed slubem mlodej pary. Jest to bardzo duze przezycie zarowno dla rodzicow jak i dla pary mlodej. Wiadomo, ze rodzice sa dla nas najwazniejsi i ich zdanie zawsze sie dla nas liczy- zwlaszcza przed tak waznym wydarzeniem w naszym zyciu. Jesli rodzice zgadzaja sie na to, abysmy na cale zycie zwiazali sie przed Bogiem z ta druga osoba, jestesmy swiadomi, ze Bog tez tego chce. Rodzice swoim blogoslawienstwem pomagaja nam wkroczyc na nowa i trudna droge zycia. Blogoslawienstwo rodzicow jest wstepem do calej uroczystosci slubnej. Bog zgadzajac sie na poczatkowe blogoslawienstwo rodzicow, wiedzial co robi. Nastepstwem po tym jest przysiega przed bogiem w kosciele i rodzice sa tego najwazniejszymi swiadkami.
2010-03-15T16:28:43+01:00
Według mnie najważniejsze jest to błogosławieństwo "Błogosławieni jesteście, gdy wam ludzie urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda jest wielka w niebie", ponieważ Pan Jezus zapowiada nam przez to błogosławieństwo, iż jeżeli będziemy przyznawać się do niego przez wszystkimi, jeżeli będą nam z tego powodu urągać, wyśmiewać, a my się nie ugniemy, nie zwątpimy w Boga, będziemy kroczyć Jego drogami, dostąpimy chwały Królestwa Niebieskiego. Nie zostajemy nigdy sami, ponieważ On jest cały czas przy nas, jako nasz najlepszy przyjaciel, bo czy jest większe ukazanie swej miłości do człowieka niż oddać za niego życie na krzyżu?

POZDRAWIAM;*
1 5 1