Odpowiedzi

2010-03-15T22:43:37+01:00
Drogi KOlego!
Mamy przed sobą bardzo trudny temat, mianowice: męka, śmierc i zmartwychstanie Jezusa .
Jest to podstawa WIARY kazdego Chrześcijanina.
Znaczenie tych wydarzeń ma bardzo głębokie i nie dokonca zrozumiałe znaczenie... Jednak wszyscy chrzescijanie wiedza ze Pan Jezus umarł na krzyżu z a nas ofiarujac samego siebie abyśmy mogli dostąpić radosci zycia wiecznego.
Nikt nas nie moze zostac obojetny wobec tego wydarzenia... Pójdz na drogę krzyzowa lun gorzkie żale... wtedy przekonasz sie o tym ogromnym poswieceniu..
ten bol ktory jezus znosił był tak silny ze nikt z na s nie jest sobie tego w stanie wyobrazić.. bowiem cierpiał on za grzechy całego świata!!!!
""Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych braci moich- mnieście uczynili""- w tych swowach JEzus wyjasnia nam swoją mękę...

Śmierć była naprawde tragiczna, umarł zostaąc ukrzyzowanym, to był jedenz najwiekszych bólów Jezusa

Zmartwychwstanie- najwazniejsze wydarzenie w zyciu chcrzescijan...
Jezus po trzech dniachznów wstaje żywy i czyni cuda. jest to wydarzenie którego dozna kazdy chrzescijanin w czasie PARUZJII ( powtórnego przyjscia Chrystusa w chwale)
bardzo proszę:)
3 5 3
2010-03-15T22:45:22+01:00
Witaj Pawle,

Wiesz tak ostatnio się zastanawiałem duzo na temat smierci Jezusa Chrystusa i postanawiam podzielic sie z tobą moimi refleksjami na ten temat ,Mianowicie mysle ze Bog jest najwspanialszą osobna na swiecie gdzyz oddał za nas zycie.Czy ty oddalbys zycie za kogokolwiek?za kogos kogo nawet nie znasz?Mysle ze twoja odpowiedz brzmiala by NIE.Jezus umarł na krzyzu za nasze grzechy.Umarł po to aby nas wybawić od grzechu.Po 3 dniach zmartwychwast i uswiadomił ludziom ze jest on postacią mowiącą prawde .Nie wierzyli mu.Lecz gdy juz zmartwychwstał pokazał swiata ze wszystko co mowil bylo prawdą.
Myśle ze choć troche poruszylem cie moimi stwierdzeniami i dalem ci do zrozumienia ze Bog jest postacią ważną w naszym zyciu.

Pozdawiam Marek
3 5 3