Odpowiedzi

2010-03-15T16:37:54+01:00
Dramat Szakspira nie jest ponad czasowy ponieważ traka miłość znadaża sie na co dzień. Ludzię pragną, dążyć do miłośći , zauroczeń. niestety konflikty jakie niekiedy sprawa rodzina są znacznie większe. Ponieważ, niektórzy wolą oddać własne zycie niz stracic wazną miłość.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-15T16:52:46+01:00
Uważam, że dramat Szekspira pt. "Romeo i Julia" nie jest ponadczasowy. W utworze autor opisał miłość wielką, bezgraniczną i prawdziwą.
W dzisiejszych czasach takie uczucie nie miałoby racji bytu i nie przetrwało by przeszkód postawionych przed bohaterami- ale skoro "miłość" by zamarła, to czy jest ona szczera, idealna i nieograniczona? Otóż, moim zdaniem tak. Czasy zmieniają się i to co kiedyś było poza wszelkimi granicami, dziś jest już naturalne. Wynika to z rozwinięcia siebie i własnych potrzeb oraz poznania swoich możliwości. To, co łączyło Romea i Julię było zbyt zabarwione i przesadne, wyidealizowane, zbyt nieszczęśliwe i za bardzo zakazane. Mimo że w czasach Szekspirowskich młodzi nie mieli za wiele do powiedzenia trudno uwierzyć mi w tak zwaną "miłość od pierwszego wejrzenia". Akcja działa się aż nazbyt szybko, było to po prostu przesadzone i przesycone miłością oraz uczuciem, które jak sądzę, gdyby kochankowie poczekali, wypaliłoby się.
Myślę, że dziś taka miłość nie mogłaby się pojawić, gdyż ludzie rozwinęli się i nie mając tylu zakazów nie zdają sobie sprawy jak ważne są dla nich niektóre uczucia. Jeśli jednak między ludźmi zaistniałoby tak szczere uczucie szybko zabiłaby je nasza epoka i cywilizacja, inni ludzie oraz codzienność.

Pzdr. :)