Streść artykuł z gazety.Przypomnij co powinno zawierać streszczenie.Streszczenie powinno zawierać: najważniejsze informacje,nie powinno zawierać opinii komentarzy i szczegółowych opisów nie wolno cytować
a oto mój artykuł do streszczenia:
Pełnomocnik wyborczy PiS Tomasz Karusewicz będzie dyrektorem biura kontroli i audytu telewizji publicznej
Rada nadzorcza TVP już zaakceptowała jego kandydaturę na to stanowisko. Karusewicz przyszedł do TVP wraz z medialną koalicją PiS-SLD. W grudniu zeszłego roku od razu został głównym specjalistą, a potem zastępcą p.o. szefa biura zarządu TVP.

Karusewicz jest związany z PiS od wielu lat. W 2002 r. był skarbnikiem partii w Zachodniopomorskiem, a w 2006 r. został pełnomocnikiem wyborczym PiS. Co ciekawe, tych faktów nie podał w życiorysie przygotowanym dla rady nadzorczej. Pytany dlaczego, odpowiada, że to jego prywatna sprawa i nie może o tym mówić, boby ujawnił swoje poglądy polityczne. Nie chciał też powiedzieć, asystentem którego posła był w latach 2002-03. - Jestem z tego dumny, ale to moja prywatna sprawa, tak jak wyznanie czy preferencje seksualne. Nie mogę o tym mówić, bo zdradziłbym swoje związki polityczne, a jako pracownik TVP nie mogę być związany z żadną partią polityczną - wyjaśnia Karusewicz.

Za czasów rządów PiS Karusewicz lądował w radach nadzorczych w spółkach skarbu państwa, np. CIECh-u i Nafcie Polskiej (ukończył kurs na członków rad nadzorczych i audytora wewnętrznego).

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-16T13:12:31+01:00
Rada nadzorcza TVP zaakceptowała kandydaturę na stanowisko dyrektora biura kontroli i audytu telewizji publicznej. Wybrano pełnomocnika wyborczego PiS Tomasza Karusewicza, który przyszedł do TVP wraz z medialną koalicją PiS-SLD.

Karusewicz był skarbnikiem partii w Zachodniopomorskiem i pełnomocnikiem wyborczym PiS. Nowy dyrektor nie chce ujawniać swoich poglądów politycznych. Wie, ze jako pracownik TVP nie moze byc zwiazany z zadna partia polityczna.