Odpowiedzi

2009-10-25T17:43:58+01:00
Postęp technologiczny pozwolił człowiekowi na znaczne ułatwienie życia zawodowego i prywatnego. Postęp ten przyniósł z sobą wiele nowych urządzeń i sposobów na ułatwienie sobie życia.
Wadą jest duże liczenie na urządzenie i teoretycznie niezawodne technologie. Zastępowanie człowieka maszynami ma swoje plusy i minusy - plusy to ułatwienie pracy, minusy to zmniejszenie zatrudnienia w fabrykach.
Internet pozwolił na nawiązywanie kontaktów z ludźmi z różnych miast i państw, jest źródłem informacji na różnorakie tematy i sprowadził świat do miana globalnej wioski.
Wadą jest częsta anonimowość użytkowników, którzy mogą to wykorzystać przeciwko innym użytkownikom, ponadto informacje podane w sieci nie zawsze są poprawne.
Komputery - ułatwienie pracy i życia, dostęp do internetu, minusy to tak, jak internet zabieranie czasu i zbytnie poleganie człowieka na sztucznej inteligencji
Telefony komórkowe - możliwość kontaktu z każdym miejscu i o każdym czasie, minusy to stworzenie "smyczy" i zbytnie oddziaływanie fal elektormagnetycznych na człowieka
5 4 5