ZAd.5
Oś ziemska jest nachylona do orbity pod kątem ...........................
ZAd.7 Jak udowodnić istnienie pola grawitacyjnego wokół Ziemi i Słońca???

Zad. 8
Do planet wewnętrznych zaliczamy .....................................................

Zad. 9 Dlaczego komety widać na niebie okresowo ???
Zad.11 Jakie praktyczne korzyści przynoszą loty kosmiczne ???
Zad.12 Jak udowodnić istnienie pola magnetycznego wokół Ziemi ??


Zróbcie zadania które umiecie . Nie dawajcie odp. tylko na jedno zadanie!! Bo to wtedy będzie niesprawiedliwe . Zróbcie max. 3-2 zadań chyba ,że ktoś to umie wszystko wtedy dostanie najlepszą!! I nie wstawiajcie w odp. byle co !

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-25T18:27:53+01:00
Zad.5
Oś Ziemska nachylona jest do orbity pod kątem 66 stpni i 33'
Zad.8
Do planet wewnętrznych zaliczamy:
Merkury, Wenus, Ziemia, Mars
Zad.9
Komety widać okresowo ponieważ krążą po bardzo wydłużonej orbitach. Największe z nich powtarzaja ruch po wydłużonej orbicie, pojawiając sie w bliskiej odległości od słońca, w zależności od typu komety, co kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat (np. kometa Halley'a co 76 lat.)
Zad.11
Loty kosmiczne przynoszą praktyczne korzyści tj.:
-mamy aktualny obraz Ziemi jako planety
-możemy poznać inne planety i dowiedzieć sie czegś o nich
-możemy zobaczyć zmiany występujace w kosmosie lub innych ciałach niebieskich


Sory ,że tylko na tyle mogłam Ci pomóc. Mam nadzieję ,że sie na coś to Ci przyda. Pozdrawiam
2 5 2
2009-10-25T18:33:31+01:00
Z.5
66° 33'


z.8
Merkury, Wenus, Ziemia i Mars
z.9
ponieważ Widać je na niebie dopiero wówczas, gdy znajdą się w pobliżu Słońca
z11
. System nawigacji - GPS. W obecnej formie świetnie spełnia swoje zadanie w służbie cywilnej, państwowej i wojskowej. Umożliwia bezpieczniejsze i tańsze połączenia lotnicze i morskie. System ten wymaga wielu satelitów, wymaga też dokładnego pozycjonowania tych satelitów.
. System telewizji satelitarnej - bez niego konieczne byłyby sieci stacji i anten odbiorczo-nadawczych lub wielu linii kablowych.
. System łączności satelitarnej - telefonii. Umożliwia dostęp do systemów łączności w najbardziej oddalonych punktach globu ziemskiego.
. System satelitów meteorologicznych - bez nich prognozy pogody byłyby obarczone znacznie większymi błędami. Często narzekamy na obecne prognozy korzystające ze zdjęć satelitarnych. Jaka byłaby dokładność prognoz bez informacji z satelitów?
. Obserwacje satelitarne powierzchni upraw, lasów i innych terenów - umożliwiają wykrywanie chorób i szkodników, prognozowanie plonów.
. Obserwacje satelitarne kształtu Ziemi - bardzo potrzebne w geodezji, przy tworzeniu map.
. Obserwacje satelitarne przemieszczania się huraganów i cyklonów - umożliwiają przewidywanie drogi ich przemieszczania się i rozwoju.
. Obserwacje satelitarne zmiany powierzchni Ziemi i pod powierzchnią Ziemi - przewidywanie trzęsień Ziemi i fal tsunami.
. Badania kosmiczne wiatru słonecznego - potrzebne do sprawnego funkcjonowania systemów energetycznych i telekomunikacyjnych.
. Badanie promieniowania Słońca i roli atmosfery ziemskiej jako filtra - potrzebne do przewidywania promieniowania docierającego do powierzchni Ziemi i jego skutków.

1 1 1