Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-15T17:39:38+01:00
Terytorium Polski obfituje w przepiękne krajobrazy przyrodnicze. Zaliczamy do nich jeziora mazurskie, Dolinę Prądnika oraz kotły podlodowcowe na terenie Tatr i Karkonoszy.

Głównym dowodem na piękno Polskiego krajobrazu jest osiem obiektów uznanych przez UNESCO światowym dziedzictwem kulturowym i naturalnym:

1. centrum historyczne Krakowa,
2. centrum Torunia,
3. teren Kopalni Soli w Wieliczce,
4. teren Białowieskiego Parku Narodowego,
5. Stare Miasto w Warszawie,
6. Starówka w Zamościu,
7. zabudowania zamku krzyżackiego w Malborku
8. teren byłego hitlerowskiego obozu zagłady w Oświęcimiu-Brzezince.

Piękne zabytki przyciągają rzeszę turystów. Najwięcej ich możemy spotkać w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Częstochowie czy chociaż by w Trójmieście oraz w mniejszych, ale również niesamowitych miasteczkach takich jak: Wieliczka, Bochnia, Sandomierz, Kazimierz Dolny.

Polska to niesamowite państwo pod każdym względem. Turystyka rozwija się tu w niesamowitym tempie, a zawdzięczać to możemy min. wszystkim sportowcom reprezentującym nasz kraj bo gdyby nie Justyna Kowalczyk, Adam Małysz, Robert Kubica czy chociażby nasze siatkarki i siatkarze, gdyby nie Polskie Związki sportowe, które organizują niezapomniane imprezy to Polska turystyka byłaby znacznie niżej.
Właśnie dla tych wszystkich ludzi, którym to zawdzięczamy powinniśmy zrobić wszystko, aby nie wstydzili się powiedzieć że pochodzą z PIĘKNEJ POLSKI.

__________________________________________________________

Daj znać czy dobre ;))
18 4 18