Odpowiedzi

2010-03-15T17:33:45+01:00
Higienistka-osoba pracująca w szkole jako pielegniarka
hydraulik- osoba naprawiająca rury, krany itp.
archeolog-osoba , która zajmuję się wydobywaniem znalezisk znajdującyxh się w ziemi
psychiatra-osoba pomagająca ludziom , ktorzy potrzebują pomocy psychicznej
chirurg- jest to lekarz zajmujący się operowaniam ludzi
1 4 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-15T17:36:25+01:00
Higienistka 1. med. wykwalifikowany pracownik służby zdrowia dbający o stosowanie zasad higieny. 2. człowiek przestrzegający zasad higieny, dbający o czystość.

hydraulik - specjalista wykonujący prace wodno-kanalizacyjne, zawód związany z montażem, instalacją i naprawą instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania.

archeolog - człowiek, którego praca podobnie jak cała archeologia, polega na poznawaniu przeszłości na podstawie analizy materialnych pozostałości działań ludzkich. Częścią jego pracy jest prowadzenie wykopalisk, ale także ich udokumentowanie oraz naukowe opracowanie rezultatów badań. Archeolog zabezpiecza dorobek prac w terenie oraz dba o ulokowanie wydobytych przedmiotów w muzeach.

psychiatra - zajmuje się badaniem, zapobieganiem i leczeniem zaburzeń psychicznych. Bada ich uwarunkowania biologiczne, psychologiczne, rodzinno-genetyczne, społeczne, konstytucjonalne – sposoby powstawania i skutecznego zapobiegania.

chirurg - jest to człowiek zajmujący się leczeniem operacyjnym, zajmuje się on kliniczną dzieciną medycyny, praca chirurga jest ciągłym wybieraniem mniejszego ryzyka.

30 5 30