Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-17T17:29:37+01:00
TREN V
Tren V" to jedno wielkie poetycko rozbudowane porównanie, tzw. homeryckie. Zmarła Urszulka została porównana do młodej oliwki, która pomyłkowo została ścięta przez nadgorliwego ogrodnika. Podobnie córeczka poety podcięta nagłym tchnieniem śmierci padła u stóp zrozpaczonych rodziców.

TREN VII
Według zasad starożytnego epicedium „Tren VII" okazuje poniesioną stratę. Należy do I części cyklu (13 pierwszych utworów) o charakterze realistycznym, najgłośniejszy i najpiękniejszy w tej grupie. Nastrój smutku, uczucie bólu i rozpaczy potęguje właśnie obraz ubiorów Urszulki. Poeta używa wielu zdrobnień, by je przedstawić.

TREN VIII (napisałaś dwa razy VII)
Tren VIII to kolejna sekwencja epicedium - ukazanie wielkości poniesionej straty
Utwór, podobnie jak poprzedni, zawiera także akcenty realistyczne. Tradycyjnie już otwiera go apostrofa, skierowana do córki.Dalej przynosi obraz dziecka rozbawionego, którego wszędzie pełno, w każdym zakamarku dworku było słychać jego szczebiot, śmiech i śpiewki. Nie pozwoliła nigdy rodzicom się martwić. Z wdziękiem, rozbawiona przytulała się do wszystkich. Brak córeczki spowodował pustkę w domu.