Odpowiedzi

2009-10-25T18:24:05+01:00
Edyp i Jokasta po tym jak dowiedzieli sie ze maja syna ktory zzuci na nich nieszczescie to postanowili go zostawic na gorze na smierc tragiczna. Ich syn mial zabic ojca czyli Edypa i poslubic matke Jokaste, i to wlasnie dlatego. Ale ich sluga nie wyniosl tego dziecka i nie pozostawil na pastwe losu tylko oddal swoim przyjaciolom na wychowanie a oni zas nie mogli miec dzieci to sie zgodzili. Pewnego dnia jak to dzicko wyruszylo ze swojego rodzinnego miasta aby nie spelnila sie przepowiesc ktora powiedziano mu to zabil czlowieka o ktorym nie wiedzial ze to jego ojciec i ozenil sie z Jokasta-matka. Wszystko bylo szybko nie wiedzial ze poslubil matke i zabil ojca dopoki nie zostalo to ogloszone i Jokasta sie powiesila a en chlopiec zostal skazany na zycie w trudzie... niestety ;/
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-25T19:56:38+01:00
Jokasta (królowa Teb) i Lajos (król Teb) mieli syna - Edypa. Usłyszeli jednak przepowiednię, że ich syn zabije ojca i ożeni się z matką, dlatego porzucili Edypa. Znaleźli go jednak obcy ludzie i oddali do wychowania parze innej królewskiej. Po latach Edyp dowiedział się o przepowiedni i myśląc, że ludzie u których się wychował to jego prawdziwi rodzice - odszedł. Po drodze spotkał mężczyznę, który chciał, by Edyp ustąpił mu drogę, lecz Edyp wdał się z nim w bójkę w wyniku czego mężczyzna zmarł. Następnie odgadł zagadkę potwora o głowie kobiety i ciele lwa - Sfinksa. Sfinks rzucił się w przepaść, a Edyp za wyzwolenie ludzi od potwora dostał za żonę królową. Mieli 4 dzieci - Antygonę, Ismenę, Polinika i Eteoklesa. Jednak Edyp i Jokasta dowiedzieli się, że są synem i matką w wyniku czego Jokasta popełniła samobójstwo a Edyp wykuł sobie oczy.

Edyp i Jokasta za wszelką cenę chcieli uniknąć tego, co ich czekało. Jak wiadomo nie udało się im oszukać losu. Edyp wierzył, że oddalając się od rodziny oddali się również od strasznego losu jaki go czekał, zaś Jokasta i Lajos chcieli oszukać los pozostawiając dziecko, które w skutku miało umrzeć. Ta historia może nas nauczyć, że to co jest dla nas zaplanowane na pewno się wydarzy.
1 5 1