Odpowiedzi

2010-03-15T18:02:29+01:00
Głównym bohaterem książki pt. "Ten obcy" jest Zenek Wójcik. Miał on ciężkie życie w domu. Właśnie dlatego z tamtąd uciekł. Jego matka zmarła o ojciec był pijakiem. Nie chciał syna, ponieważ "syn kosztuje pieniądze".
Kolejną bohaterką jest Pestka Ubyszówna. Miała ona wspaniałą matkę, która kochała, a sama matka odwzajemniała to uczucie. Pestka zawsze mogła liczyć na swoją mamę i z nią porozmawiać. Matka Pestki była również bardzo przyjazna dla kolegów Pestki za co Pestka ja szanowała. Jednak chociaż matka Pestki była bardzo dobrą i miłą osobą, nie mogła znieść myśli, że jej córka kradła.
Kolejną bohaterką jest Ula zalewska. Jej matka nie żyła, a z ojcem nie miała dobrych stosunków. Nigdy mu nie ufała po tym jak, gdy jeszcze żyła matka Pestki odszedł od nich z inną kobietą. Jednak pod koniec książki Ula zaufała swojemu ojcu, doktoriowi po tym jak Doktor Zalewski poświęcił swój niedzielny odpoczynek na poszukiwanie wujka, Zenka, pana Antoniego Janicę.
Kolejnymi bohaterem są Marian Pietrzyk i Julek Miler, cioteczni bracia czyli kuzyni. Marian był starszy od swojego kuzyna przez co Julek miał Mariana za autorytet. Jednak nie zawsze Julek lubiał Mariana. Czasami Julek był zły na rozsądność Mariana. Julek to mały chłopiec, który był zapatrzony w Zenka jak we własną matkę. Poświęcał się dla Zenka. Zaś Marian zawsze miał do Zenka dystans. Obaj kuzyni: Marian i Julek mieszkali z babcią w wakacje.

Mam nadzieję, że pomogłam. Niedawno przerabiałam tę lekturę.
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-15T18:06:51+01:00
Bohaterowie ten oby
-Pestka miała dobre stosunki z mamą, lecz ją oszukała, gdy pomagała w raz z przyjaciółmi Zenkowi
-Ula niezbyt ciekawa sytuacja z ojcem, cały czas była sama w domu tylko czasem przyjaciele wyciągneli ją do zabawy
-Marian i Julek na wakacje pojechali do dziadków i mieli tam bardzo dobre sytuacje z dziadkami, chociaż jak pojawił się Zenek zaczęły się kłopoty
-Zenek ogółem nie miał domu podróżował po okolicy, żeby odnależć wujka, który był budowlańcem. Pużniej odnalazł go i miał już swój dom było mu tam całkiem dobrze ;)
2 3 2