Napisz o czym opowiada ta ewangelia i czego nas uczy :
Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, Jezus powiedział: „Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony”.
Zapytali Go: „Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy się to dziać zacznie?”.
Jezus odpowiedział: „Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: »Ja jestem« oraz »nadszedł czas«. Nie chodźcie za nimi. I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec”.
Wtedy mówił do nich: „Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będą silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie.
Lecz przed tym wszystkim podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą do królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa.
Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie się mógł oprzeć ani się sprzeciwić.
A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie zginie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie”.

3

Odpowiedzi

2009-10-25T18:26:04+01:00
Ewangelia ta opowiada o końcu świata i paruzji, czyli ponownego przyjścia Jezusa na Ziemię.
Mówi, że jeśli pomimo wielu prześladowań i utrudnień nie przestaniemy wierzyć w Boga i nie zaprzemy się Go przed ludźmi, dostąpimy życia wiecznego i będziemy ocaleni.
To tak w skrócie :)
3 5 3
2009-10-25T19:38:58+01:00
Ten fragment Ewangelii mówi o końcu świata
2 3 2
2009-10-25T21:59:34+01:00
NIEWAZNE JEST TO CO WIDAĆ ALE TO CO MA SIE W GŁOWIE I SERCU TEGO NIKT NIE ZABIERZE;]
1 5 1