Odpowiedzi

2010-03-15T18:03:26+01:00
Podczas ogladania operetki Czerniakow kicha na generała Brizżałowa, który siedzi rząd wcześniej. Egzekutor przeprasza go dwukrotnie w teatrze, jednak generał podchodzi do nich obojętnie. Urzędnik myśląc, że Brizżałow nie przyjał przeprosin udaje się do niego, do urzędu i ponownie usiłuje przprosić. Tamten jednak nie chce słuchać przeprosin Czernakowa i wyrzuc a go z gabinetu. Egzekutor wraca zrezygnowany do odmu i umiera na sofie.
10 3 10
2010-03-15T18:06:02+01:00
Podczas oglądania operetki Czerniaków kicha na generała Brizżałowa, który siedzi rząd wcześniej. Egzekutor przeprasza go dwukrotnie w teatrze, jednak generał podchodzi do nich obojętnie. Urzędnik myśląc, że Brizżałow nie przyjał przeprosin udaje się do niego, do urzędu i ponownie usiłuje przprosić. Tamten jednak nie chce słuchać przeprosin Czernakowa i wyrzuc a go z gabinetu. Egzekutor wraca zrezygnowany do odmu i umiera na sofie.

Dasz naj?...
10 2 10
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-15T18:14:06+01:00
Zadowolony z życia Czerwiakow ogląda w teatrze "Arkadia" przedstawienie pt. "Dzwony Kornewilskie". Niespodziewanie kicha, opryskując głowe i kark staruszka, który przed nim siedzi. Po chwili rozpoznaje z nim Brizżałowa - dyrektora deparatamentu komunikacji, więc postanawia go przeprosić. Przestraszony zniecieprliwionym tonem dyrektora, powtarza swe przeprosiny w trakcie przerwy, ponieważ sądzi, że mu nie wybaczono.
Po powrocie do domu rozmawia z żoną o zdarzeniu. Ona radzi mu, aby następnego dnia przeprosił jeszcze raz dyrektora.
Czerwiakow ubrany w galopwy mundur udaje się do pracy Brizżałowa, aby go ponownie przeprosić. Dyrektor, zniecierpliwiony, odsyła do i zajmuje się następnym petentem. Mężczyzna, przekonany, że Brizżałow rozzłościł się na niego, próbuje ponownie przeprosić, po godzinach urzędowania. Dyrektor twierdzi, że Czerwiakow robi sobie z niego kpiny i chce się od niego jak najszybciej uwolnić. Przerażony mężczyzna postanawia napisać list, w którym wszystko wyjaśni, lecz nie umie zdecydować w jakiej formie ma być list toteż udaje się ponownie do pracy dyrektora. Tam zostaje wygnany.
Zupełnie załamany Czerwiakow wraca do domu, kładzie się na kanapie i umiera.
15 4 15