Charakterystyka Zenona Wójcika. Wstęp : krótkie przedstawienie utworu Imię i nazwisko, wiek, gdzie mieszka, jak wygląda, czym się zajmuje. Rozwinięcie : Charakterystyka właściwa, cechy charakteru,osobowości, jak jest przestrzegany przez inne osoby.
Zakończenie: Ocena postaci
Przynajmniej na 3 strony:D nie kopiować z neta, bo będę zgłaszać do moda :) dam naj naj

1

Odpowiedzi

2010-03-15T18:28:57+01:00
Zenon Wójcik główny bohater książki "Ten Obcy". Miał bladą, wynędzniała twarz, zapadnięte policzki. Widać było, że chłopiec dawno nie był w domu. Świadczyły o tym nie strzyżone włosy, podniszczona kurtka, wymięte spodnie. Zenek zwrócił uwagę dziewcząt, ponieważ był szczupłym, wysokim, ciemnowłosym chłopcem i miał czarne szerokie brwi.
Bohater książki miał około szesnastu lat. Był nad wiek poważny i opanowany. Był skryty, zamknięty w sobie, nieufny. Jego ojcem był alkoholik nie zajmujący się synem. Nie kochany i nie potrzebny w domu Zenek uciekł szukać wujka.
W czasie wędrówki ujawniło się wiele jego cech; zazdrość, samodzielność, wytrwałość, upór. Dominującą cechą Zenka była odwaga. Ratuje dziecko pozostawione w wozie. Miał dobre serce. Lubił psa Dunaja. Mimo wielu popełnionych błędów był zdolny do poprawy. Dzięki temu odnajdywał i zyskiwał przyjaciół.
Moim zdaniem Zenek jest dla nas wspaniałym przykładem. Pomagał innym i był bardzo odważny. Chciałabym mieć takiego przyjaciela jak Zenek Wójcik.