Odpowiedzi

2015-03-17T08:27:54+01:00
Stacja V---Szymon pomaga nieść krzyż
Szymon wracał z pracy, spieszył się do domu, być może był głodny. Zobaczył tłum ludzi krzyczący na człowieka dźwigającego  drewnianą belkę. Gdzieś już go widział? Tak to Nauczyciel!
Bierze ciężkie jarzmo Chrystusa i pomaga je nieść. Jezu dopomóż mi, bym jak ów Cyrenejczyk nie lękał się ciężkich "krzyży" w życiu, bym je brał z ochotą i dźwigał mimo upadków i bólu. 
Stacja IX---Jezus upada po raz trzeci
Jezus już zupełnie opadł z sił, nie daje rady. Przygniata go jarzmo krzyżma, a przede wszystkim przytłaczają go nasze grzechy. Jezu przebacz nam nasze upadki. Dzięki Twojemu oddaniu będziemy silni, podniesiemy się, rozstaniemy się z grzechem. Jezu ty ratujesz nasze dusze.
5 3 5
  • Użytkownik Zadane
2015-03-17T09:34:48+01:00
 Pan Jezus spotyka swoją matkę.
Jezus szedł ..było trudno. Nie wiadomo czy zwykły człowiek dałby radę z takim ciężarem.. on jednak szedł bo musiały się wypełnić słowa. Zobaczył swoją matkę cierpiącą  i płaczącą . Maryja rozpacza bo widzi, że jej syn  przewraca się po raz kolejny . Jest zakrwawiony, poobijany, pokaleczony z koroną cierniową . O mój Jezu przepraszam cię że tak łatwo mi  grzeszyć  a ty musisz dźwigać "mój grzech "

Pan Jezus umiera na krzyżu
...Pan Jezus umiera na krzyżu... za nas ,bo nas kocha
Miłość to poświęcenie się,aż po cenę własnego życia,dla drugiej osoby.Taką miłością obdarzył nas i  pokazał Jezus .