Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-15T19:00:15+01:00
17 maja br., w przeddzień otwarcia w Warszawie Międzynarodowego Kongresu pod patronatem prymasa Polski ks. kard. Józefa Glempa "O Godność Dziecka", marszałek Alicja Grześkowiak przyjęła w Senacie grupę uczestników kongresu. Przybyli goście reprezentowali nie tylko różne kraje, ale i kontynenty.

Podczas spotkania marszałek A. Grześkowiak podkreśliła, że misja obrony życia, jaką pełnią uczestnicy kongresu, nie jest łatwa we współczesnym świecie, ale w myśl tego, co powiedział Jan Paweł II, nie należy przerażać się trudnościami. "Nie ma ważniejszych spraw niż człowiek. A dla człowieka najważniejsze jest jego prawo do życia" - stwierdziła marszałek Senatu.

Uczestnicy kongresu przedstawili, jak w ich krajach respektowane są prawa dziecka, rodziny, człowieka. Mówili o swojej działalności w obronie życia. Zwrócono też uwagę na rolę ojca w rodzinie.

Goście podkreślali polskie dokonania ustawodawcze w obronie życia. Ale, jak stwierdzono, w żadnym państwie problem ochrony życia nie został do końca rozwiązany.

* * * mam nadzieje że pomogłam licze na naj