Odpowiedzi

2010-03-15T19:06:40+01:00
Uczy nasz poprzez swoje czyny, miłość, ty musisz chcieć wierzyć
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-15T19:07:08+01:00
-Czytanie pisma św podczas eucharystii
-sakramenty święte
-cudy
-udział w nabożeństwie
-Modlitwa
-kapłani, którzy mają za zadanie m.in. pogłebianie wiary wiernych
-okazywana miłosc i milosierdzie
2010-03-15T19:08:21+01:00
Wiara w Boga pomaga nam w pokonywaniu życiowych problemów, uskrzydla i dodaje otuchy kiedy tracimy nadzieje. Pomaga wierzącym, którzy są w stanie wiele poświecić dla Boga, a w rezultacie potrafi zdziałać cuda. Życie ludzkie nie jest karą tylko nagrodą, niestety wielu ludzi obwinia Boga za swoje niepowodzenia i upadki. Lecz czy mamy prawo winić Boga za wszystkie nieszczęścia, które mają miejsce w naszym życiu? czy to nie jest egoistyczne zachowanie z naszej strony? Zapominając o Bogu sami spisujemy na siebie wyrok, bo Bóg jest łasko wiercą, dawcą życia, a bez Niego ono traci sens.
Człowiek, który pokona cierpienie staje się silniejszy fizycznie i psychicznie. Umie lepiej wykorzystać dany mu czas, umie cieszyć się z małych zwycięstw życiowych.
Należy zaznaczyć, iż Cierpienia nie zawsze są karą za grzechy, Bóg także sprawiedliwych doświadcza cierpieniem, cierpienia są środkiem wychowawczym i przyczyniają się do uświęcenia człowieka, Bóg ma swoje tajemnicze plany, niezrozumiałe dla człowieka, który winien przyjąć je z pokorą; zabiegi ich wyjaśnienia są bezcelowe.
Według mnie Cierpienia nie można pojąć ani wytłumaczyć; można go przyjąć albo odrzucić. Problem cierpienia jest niezbadany i towarzyszy człowiekowi przez całe życie.
Księga Hioba pozostawia wiele pytań o cierpieniu bez odpowiedzi. Dopiero w Nowym Testamencie znajdujemy odpowiedź na pozostawiony problem.
Kiedy patrzymy na ukrzyżowanego Chrystusa, widzimy cierpienie jedynego, naprawdę niewinnego człowieka. Księga Hioba nie straciła dzisiaj nic ze swojej aktualności.
Gdy tracimy nadzieje zostaje nam w dalszym ciągu wiara. Jej nie można kupić lub pożyczyć dlatego jest ona taka ważna w życiu każdego człowieka. Z wiarą można zdziałać rzeczy nie możliwych, "przenosić góry" Przyjaciele również są częścią wiary, wszystko co dobre można jej przypisać. To właśnie nasi najbliżsi pomagają nam w noszeniu krzyża cierpienia i bólu, podają rękę gdy upadniesz.
Bóg jest takim naszym przyjacielem, pomaga i pociesza. W zamian prosi tylko i wyłącznie o niezłamana niczym wiarę i szacunek dla kościoła.