Jest rok 1942.Masz żonę i dwoje dzieci.Mieszkasz w Generalnym Gubernatorstwie.Pewnego dnia ktoś puka do Twoich drzwi.Za nimi jest kobieta i mały chłopiec.Tych dwoje Żydów uciekło z getta.Postanowisz im pomóc,czy też nie ? Co zrobisz ? Swoją odpowiedź uzasadnij.
Proszę o naprawdę dobrą i sensowną odpowiedź.

2

Odpowiedzi

2010-03-15T19:16:30+01:00
Postanawiam pomoc tej rodzinie żydowkiej o zycie ludzkie jest najważniejsze. mimo iż jakiekolwiek kontakty z żydami są zabronione pomoge im ponieważ nieważne jest kim jesteś liczy się to że jesteśmy dobrymi ludzmi, żydzi już wiele wycierpiali w gettcie i neleży im pomoc choćby za karę śmierci
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-15T19:17:54+01:00
Gdyby taka sytuacja miała miejsce to z pewnością udzieliłabym tym ludziom pomocy. Zaopiekowałabym się nimi najlepiej jak potrafię. To są tylko ludzie, którzy tak naprawdę niczemu nie zawinili. Nie potrafiłabym zamknąć im drzwi przed nosem tylko dlatego , że są do Żydzi. Są to przede wszystkim ludzie, którzy zostali dotknięci przez wojnę. Naraziłabym dla nich swoje życie Gdbyby Niemcy przyszli do mojego domu ukryłabym ich jak najlepiej by się dało. W getcie musiało żyć im się okropnie. Tutaj zapewniłabym im lepsze warunki do życia.