Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • ewe3
  • Początkujący
2010-03-15T20:39:59+01:00
KRAJ:

1-Były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień ma przeprosić posła PiS Arkadiusza Mularczyka za swe słowa, że w 2007 r. wprowadził on w błąd TK w sprawie lustracji - orzekł Sąd Okręgowy Warszawa-Praga.

2-Rząd na wtorkowym posiedzeniu zajmie się m.in. wnioskiem do prezydenta o przedłużenie misji Polskiego Kontyngentu Wojskowego (PKW) w Afganistanie. Decyzja prezydenta będąca podstawą działania polskiego kontyngentu w Afganistanie obowiązuje do połowy kwietnia. »

3-Szef MSZ Radosław Sikorski oświadczył, że popiera pomysł, by ministrowie SZ państw UE pomagali szefowej unijnej dyplomacji, jako jej specjalni wysłannicy, jeśli Catherine Ashton nie będzie mogła osobiście udać się z misją za granicę.

4-Premier Donald Tusk spotkał się ze składającym wizytę w Polsce następcą brytyjskiego tronu księciem Karolem i jego małżonką księżną Kornwalii Camillą Parker Bowles.


5-1 mld 730 mln zł wyniosły koszty misji publicznej TVP w 2009 r.; z abonamentu spółka otrzymała ponad 300 mln zł. Polskie Radio otrzymało w 2009 r. z abonamentu ponad 172 mln zł, a koszt działalności wyniósł ponad 269 mln zł - podały zarządy obu spółek6-Bug na Lubelszczyźnie płynie powyżej stanów alarmowych. Starosta włodawski ogłosił alarm przeciwpowodziowy we wszystkich nadbużańskich gminach powiatu. Służby kryzysowe zapewniają, że nie ma bezpośredniego zagrożenia powodzią.ŚWIAT:

1-W wyborach regionalnych partia premiera Władimira Putina Jedna Rosja zgodnie z przewidywaniami prawie wszędzie utrzymała wiodącą pozycję, odnotowując jednak gorsze wyniki niż w 2007 r. Mimo niezadowolenie społecznego w niedzielę zdobyła od 43 do 70 proc. głosów.


2-Benedykt XVI nazwał "proroczą inicjatywą" ustanowienie przez Jana Pawła II ćwierć wieku temu Światowych Dni Młodzieży i podkreślił, że przyniosła ona "obfite owoce" oraz pomogła młodym chrześcijanom "odkryć piękno Kościoła"


3-Studenci Ukrainy zachodniej wszczęli w poniedziałek akcję przeciwko nowemu ministrowi oświaty Dmytro Tabacznykowi, domagając się jego dymisji.


4-
Na chicagowskim lotnisku O'Hare w poniedziałek oddano do użytku pierwszy skaner ciała. Urządzenie zainstalowano w terminalu numer 1, należącym do linii United Airlines


5-Kanclerz Niemiec Angela Merkel skrytykowała izraelskie plany budowy osiedli w arabskiej wschodniej części Jerozolimy. Na konferencji prasowej oceniła również, że nadszedł czas na zaostrzenie sankcji przeciw Iranowi.


6-Pracownicy greckiego sektora publicznego podejmą w marcu lub kwietniu kolejny 24-godzinny strajk w proteście przeciwko przedsięwzięciom oszczędnościowym, które mają złagodzić najpoważniejszy od dziesięcioleci kryzys budżetowy.