Odpowiedzi

2010-03-15T20:27:11+01:00
Ponieważ nie mamy praktycznie czasu jest on zbyt krótki.Nie którzy mamy zajęcia dodatkowe albo korki itp.
2010-03-15T20:36:12+01:00
Dużo osób nie podejmuje się rozwiązywania zadań domowych. Dzieje się to z wielu przyczyn, które nie zawsze wiążą się z lenistwem uczniów.
Zdarza się, że sytuacja w domu nie pozwala na rozwiązanie zadanych przez nauczyciela zadań. Może się zdarzyć, że w domu ucznia wystąpi jakiś tragiczny wypadek, wiadomo, że wtedy nikt nie ma głowy do zadań domowych. Bywają takie sytuacje jak katastrofy naturalne, bądź brak warunków w domu ucznia.
BYwa też tak, że zwykłe dziecko nie daje sobie rady, zadania mogą być zbty trudne, a rodzice nie zawsze są w stanie pomóc w ich rozwiązaniu. Mogą także wypaść jakieś nagłe wyjazdy z miejsca zamieszkania i nie ma możliwości by je zrobić. Dużą rolę w tym temacie odgrywa również choroba. Nie będąc przez dłuższy czas w szkole na się tyle zaległości, że poprostu nie da się tego nadrobić szybko.
Jednak większość uczniów najzwyczajniej nie robi ich z lenistwa. Często wtedy można usłyszeć teksty typu " ale to nie było napewno zadane", " A mi pracę domową zjadł pies" :) Uczniowie niektórzy notorycznie jednak tych prac nie robią, co oznacza, że poprostu ich to nie interesuje i mają to gdzieś. Takim osobom nie da się wuczyć nawyków odrabiana zadań domowych.
Ale każdy jest w końcu tylko człowiekiem. Każdemu może się przytrafić brak pracy domowej i nie powinno być to "karygodnie" traktowane.
1 5 1