Odpowiedzi

2009-10-25T19:57:09+01:00
2/s.23
a) Z Legnicy na południe do Jawora drogą główną E65. NAstępnie na południowy zachód drogą drugorzędną 365 do Jeleniej Góry przejeżdżając przez Swierzawe . Z Jeleniej Góry drogą główną E65 na południowy zachód do Szklarskiej Poręby.

b) Kaczawa, Bóbr

c) Autostrady: -
Drogi główne: 29km
Drogi drugorzędne: 42km
Drogi lokalne; -
Łączna długość trasy: 71km

d) Z Jeleniej Góry na południowy zachód do Bolkowa drogą główną E65 przejeżdzając przez Jawor. Następnie z Bolkowa na zachód nadal drogą główną E65 do Jeleniej Góry. Z Jeleniej Góry tą samą drogą kierując się na południowy zachód do Szklarskiej Poręby.

e) Zdecydowanie bezpieczniejsza jest trasa druga. Jest ona dłuższa, ale prowadzi pcały czas przez drogę krajową. Droga jestt szersza, nawierzchnia jest lepiej utrzymana i jest mniej zakrętów.

3. / s 24
a) Z urzędu miasta drogą lokalną mijając hotel Królowa, hotel Halny, ośrodek zdrowia, przystanek autobusowy i restaurację. Odcinek trasy prowadzi przez czerwony szlak, nastęnie zastęuje go żółty szlak turystyczny kierujący się na południowy zachód , który prowadzi prosto do schroniska "Samotnia".

b) punkty widokowe, skały , lasy , kosodrzewina

c) Trasę narciarską Złoty Stok poleciłabym doświadczonemu narciarzowi, ponieważ jest stroma i ma dużo zakrętów oraz wysoki poziom trudności. Trasę, obok której znajduje się wyciąg ozorczykowy 'Jan' zapropownowałabym początkującemu, ponieważ jest prosta i mniej stroma.

d) Ze schroniska "Samotnia " niebieskim szlakiem turystycznym mijając schronisko "Strzecha akademicka" , nastęnie kierować się na południowy wschód mijając Spaloną Strażnicę czerwonym na południowy wschód prosto na szczyt Snieżki.

e) 1602m.n.p.m. - 1200m.n.p.m = 402m

mam nadzieję, żę pomogłam.
25 str sama nie mam :))
2009-10-25T20:36:40+01:00
Zadanie 2/23
A)
Wyjeżdżamy z Legnicy i kierujemy się na południe drogą E65.Po drodze będziemy przejeżdżać przez Jawor.Koło niego skręcamy w lewo i jedziemy na zachód teraz drogą 365 aż do Jeleniej Góry.Gdy dojedziemy do Jeleniej Góry odbijemy w lewo jadąc cały czas prosto drogą numer 3.Po około 34 kilometrach dojedziemy do Szklarskiej Poręby.
B)
Nysa Szalona - koło Bolkowa
Bóbr - koło Jeleniej Góry
C)
Autostrady : Tylko przejeżdżamy przez autostradę
Drogi główne : 8+12+34= 54 km
Drogi drugorzędne : 23+19=42 km
Drogi lokalne : Nie jedziesz nimi
Łączna długość trasy : 54 km + 42 km = 96 km
D)
Wyjeżdżamy z Legnicy i droga nr.E65 kierujemy sie na południe.
Gdy przejedziemy przez jawor nadal jedziemy w tym samym kierunku ale tym razem drogą nr.3.Po dojechaniu do Bolków
skręcamy w lewo znów na drogę E65,tym razem jedziemy w kierunku południowo-wschodnim.Następnie drogą numer 3
(nadal jedziemy w tym samym kierunku) dojeżdżamy do Jeleniej Góry.Za Jelenią Góra skręcamy w lewo i po około 34 km jesteśmy w Szklanej Porębie.
Łączna długość tej trasy to : 104 km
E)
Moim zdaniem trasa którą przejedziemy 104 km, ponieważ jedziemy drogami głównymi, na których nie ma tyle dziur.Będzie to trasa także mniej uciążliwa gdyż możemy nią jechać dużo szybciej niż drogą wojewódzką.

Zadanie 3/24
A)
Wychodzimy spod Urzędu Miasta i idziemy do wzniesienia Garb.Następnie szlakiem zielonym idziemy na północny-zachód. Gdy dojdziemy do rzeki Łomnica nadal idziemy szlakiem zielonym,ale tym razem w kierunku południowo- zachodnim. Gdy dojdziemy do krzyżowania się szlaków ( szlak zielony krzyżuje się ze szlakami żółtym i czarnym ) przechodzimy na szlak czarny i idziemy nim cały czas prosto,aż dojdziemy do Domu Śląskiego ( Pod Śnieżką ).Następnie, aż do schroniska Samotnia prowadzi szlak niebieski.Po drodze miniemy kosodrzewinę rosnącą w dość dużych.
B)
Stojąc przed schroniskiem widzę kępy kosodrzewiny i Mały Staw.
C)
Narciarz początkujący - stok złotówka,ponieważ jest on stokiem łagodnym dzięki czemu można się na nim bezpiecznie uczyć jeździć na nartach.
Doświadczony narciarz - stok grosik,gdyż jest to stok stromy,a doświadczeni narciarze lubią prędkość i gdyby chcieli jeździć na stoku złotówka musieli by uważać na początkujących,czego na pewno by nie robili.
D)
Wychodzimy ze schroniska i szlakiem niebieskim kierujemy się w stronę Domu Śląskiego.Przy ty, schronisku szlak niebieski przecina się ze szlakiem czerwonym, na który będziemy przechodzić.Gdy już znajdziemy się na szlaku czerwonym idziemy nim,aż do samego szczytu (Śnieżki).
E)
Wysokość, na której znajduje się schronisko : 600 m n.p.m.
Wysokość Śnieżki : 1602 m n.p.m.
Obliczenia :
1602 m n.p.m. - 600 m n.pm. = 1002 m
Odp. :
Pokonam wysokość 1002 m .

Zadanie 4/25
Częstochowa - Zakopane (jedziemy pociągiem InterCity)
Wyjeżdżamy z Częstochowy i kierujemy się w stronę (pociąg się kieruje)w stron Krakowa (jest to główna stacja,na której się zatrzyma pociąg, następną taką stacją będzie stacja w Zakopanym)Po przystanku w Krakowie jedziemy już prawie cały czas (pociąg zatrzymuje się tylko na nielicznych stacjach).Po upływie około 4 godzinach dojedziemy do Zakopanego.
Cała trasa (od Częstochowy do Krakowa ) będzie trwała około 7 godzin.
B)
(droga na Kasprowy Wierch)
Wychodzimy z Zakopanego i kierujemy się do Tatrzańskiego Parku Narodowego.Gdy wejdziemy do parku szlakiem żółtym kierujemy się cały czas na południe nie zmieniając szlaku, ponieważ ten szlak bezpośrednio doprowadzi nas do Kasprowego Wierchu i według mnie jest to szlak najprostszy do pokonanie tego dystansu.Po drodze będziemy mijać rzekę Bystrą i można będzie też zaobserwować zniszczone przez kwaśne deszcze lasy. Podróż w jedna stronę (marszem ) będzie trwała około 4 godzin,.ponieważ jest to odległość około 25 km w linii prostej.