W zeszłym tygodniu przeprowadziłeś się z rodziną do nowego domu lub mieszkania. Napisz list do kolegi/koleżanki z Anglii, informując go/ją o tym wydarzeniu.
-Przeproś za długie milczenie, tłumacząc się przeprowadzką,
-Podaj dwie zalety nowego domu/mieszkania,
-Podaj dwie informacje o swoim nowym pokoju,
-Wyraź swoje zadowolenie i zaproś kolegę/koleżankę do odwiedzenia cię.


Minimum 120 słów :( Prosze !

3

Odpowiedzi

2010-03-15T20:50:54+01:00
Dear ....

Sorry to so long to not speak, but I had a great confusion with the relocation. At first I thought it was a bad idea, but now I think that my parents have done well . Wile we moved to a larger town. Here is great. I got a large room overlooking the park and its own bathroom. In the morning I do not have to get up early, because my school is two blocks away from my apartment . I really am pleased that we moved here. I hope you will visit me soon.

....
2 2 2
2010-03-15T20:52:40+01:00
Hmm..

Witaj ... !
Co u Ciebie słychać ? Dawno ze sobą nie rozmawiałyśmy.
Chciałam Cię przeprosić za moje długie milczenia. Był powód, dla którego nie miałam czasu do Ciebie napisać.
Przeprowadziłam się do nowego mieszkania, w miejscowości gdzie mój tata znalazł nową pracę. Mam też bliżej do szkoły. Dzisiaj byłam pierwszy raz. Bałam się bardzo, ale koledzy z klasy okazali się bardzo mili i przyjaźni. Wychowawcę też mamy w porządku, tak jak pozostałych nauczycieli.
Pokój mam teraz nieco większy z dużym oknem na mój mały ogródek. Kupione mam nowe meble. Ściany są pomalowane na fioletowo. Jest bardzo przytulnie. Będziesz musiała wszystko sama zobaczyć. Chętnie zapraszam Cię do siebie na wakacje. Oprowadzę Cię po mojej nowej miejscowości i przedstawię koleżankom.
Będę musiała już kończyć. Idę na kolację. Do usłyszenia.
Pozdrawiam całą Twoją rodzinę.

.....

nie wiem czy dobrze, możesz coś tam pozmieniać i dodać coś.
2 1 2
2010-03-15T20:55:38+01:00
Dear Mike,
I'm sorry I haven't written for ages, but I moved to my new flat the week ago. As you remember, my old flat was ugly and tight so I've decided to change for something better. My new flat is more bigger than old and I don't have to share room with my brother. Of course I really like my brother, but he sometimes annoying me and I can't stand it more. I really happy that I've changed flat and I think my parents enjoy it too. The most important advantage is a room only for me and I have to share it with nobody ! My new room is more bright than old room and more bigger. I've got plenty of place to my things, books, games etc. And I got a new computer to my room ! I'm so happy that we moved to new flat. And I'll glad to host you in next weekend in my new flat and I'm waiting to you impatiently (of course if only you would visit me).
I'm looking forward to your reply
Love
Twoje imię

Jak za mało słow, zawsze możesz wszystkie skroty rozwinąc do pelnej formy ('ll=will 've=have itd)
3 3 3