USA !

- flaga - co symbolizuje.
- najdłuższa rzeka.
- najwyższa góra.
- święta ( święto dziękczynienia - pierwsi osadnicy, dzień niepodległości. )
- statua wolności ( gdzie, kto i w którym roku ją podarował )
- największy i najmniejszy stan.
- ciekawe miejsca ( mount rushmore, waszyngton, nowy york, wielki kanion . )

3

Odpowiedzi

2010-03-15T20:57:51+01:00
- Flaga dla obywateli USA jest przede wszystkim symbolem wolności i praw zagwarantowanych w konstytucji, wolności jednostki.
- Najdłuższa rzeka- Missisipi.
- Najwyższa góra- McCinley <nie jestem pewna>
- nie wiem
- Została wzniesiona w latach 1884–1886 według projektu Frédérica Auguste'a Bartholdiego, Gustawa Eiffla (konstrukcja) i Richarda Morrisa Hunta (postument).
- największy- Alaska, najmniejszy- Rhode Island
- nie wiem

Mam nadzieję, ze przynajmniej trochę pomogłam. ;)
3 3 3
2010-03-15T21:02:22+01:00
1. Na fladze znajduje się tyle gwaizdkile stanów w USA.
5.Statuła wolności jest darem rządu francukiego dla USA.
6.Stan najmniejszy:Rhode Island
Stan największy:Alaska
3 2 3
2010-03-15T21:07:05+01:00
1) Dla obywateli USA ich flaga symbolizuje wiele rzeczy. Jest np. symbolem wolności i praw zagwarantowanych w konstytucji, wolności jednostki, po raz pierwszy ukonstytuowanej w Deklaracji Niepodległości.
2) Missisipi, jej długość wynosi 3778 km
3) Mount Logan, jej wysokość wynosi 5966 m n.p.m.
4) Święto Dziękczynienia to jedno z najważniejszych świąt w Stanach Zjednoczonych. Po raz pierwszy obchodzone było w kolonii Plymouth w 1621. Osadnicy świętowali wtedy razem z Indianami pierwsze udane zbiory.
Dzień Niepodległości Stanów Zjednoczonych— święto państwowe w Stanach Zjednoczonych obchodzone corocznie 4 lipca w rocznicę ogłoszenia deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych od Wielkiej Brytanii, co miało miejsce w 1776 roku.
5) Statua Wolności -posąg na Wyspie Wolności w Nowym Jorku. Symbol wolności, Nowego Jorku i Stanów Zjednoczonych.Obiekt ten został wzniesiony w latach 1884–1886 według projektu Frédérica Auguste'a Bartholdiego, Gustawa Eiffla (konstrukcja) i Richarda Morrisa Hunta (postument). Jest to dar narodu francuskiego upamiętniający przymierze obu narodów w czasie wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych.
6) największy stan USA:
-Alaska - o powierzchni 1593,4 tys. km2.
-Rhode Island- o powierzchni 3139 km2
7) Mount Rushmore- Pomnik składa się z czterech głów prezydentów USA, szczególnie znaczących dla historii tego kraju.
Waszyngton - Miasto Waszyngton stanowiło pierwotnie odrębną jednostkę samorządową znajdującą się na obszarze Terytorium Kolumbii, dopiero uchwała Kongresu z 1871 zespoliła je z Terytorium, powołując do istnienia całość nazwaną Dystryktem Kolumbii.
Nowy York - miasto w stanie Nowy Jork, największe pod względem liczby ludności miasto w Stanach Zjednoczonych. "Miasto, które nigdy nie śpi", zwane także "Wielkim Jabłkiem". Uważany za światowe centrum m.in. reklamowe i medialne (do niedawna także finansowe). W Nowym Jorku mieści się główna siedziba ONZ.
Wielki Kanion- . Czas powstawania kanionu szacuje się na około 10 milionów lat. Kanion zaczął powstawać najpierw w zachodniej części obecnego przebiegu, 17 mln lat temu, natomiast wschodni kraniec ukształtował się 5-6 mln lat temu. W następnych milionach lat trwało wcinanie się wgłębne rzeki i pogłębianie kanionu, przy zachowaniu jego długości. Jego "architektem" była rzeka Kolorado, która żłobiła kanion w miarę jak płaskowyż Kolorado się podnosił. Wielki Kanion ma 349 km długości i w najgłębszym miejscu 2133 m głębokości. Szerokość waha się od ok. 800 m do 29 km w najszerszym miejscu. Jest to największy przełom rzeki na świecie; największy w Europie to przełom rzeki Verdon we Francji.
7 3 7