Odpowiedzi

2009-10-25T20:11:44+01:00
Ikara zgubila mlodziencza ciekawosc swiata. dzis ludzie postepuja w podobny sposob. kazdy z nas choc raz w zyciu zrobil cos pod wplywem impulsu,chwili.i kazdy z nas poniusl tego konsekwencje.jestesmy niedoskonali.czasem nie potrafimy logicznie ocenic sytuacje.gubia nas wyobrazenia,uczucia.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-25T20:16:11+01:00
O czym napisać? Mam Ci podpowiedzieć, jak zrozumiałam?

Więc...
Na początek opisz w skrócie los Ikara, jego historię. To będzie rozpoczęcie, więc na początek akapit etc.
Następnie musisz napisać swoje przemyślenia na temat ludzi uosabianych do Ikara- tzn. ludzi którzy o czymś usilnie marzą, a kiedy już są w stanie to zrobić, kiedy już ma się spełnić to marzenie, nagle spadają w dół, zapomina się o nich, a oni topią się w morzu(tzn. mają doła- na nasze:)) (ja tak to interpretuję) Widzę, że wasza polonistka jest poetką, czytając to zadanie, więc zaskoczysz ją metaforami i przenośniami, w internecie wyszukaj przenośni na temat ikarowego losu, na pewno coś znajdziesz ;)
W zakończeniu możesz (w zależności od Twojego nastawienia) rozczulić się na temat niesprawiedliwości świata, fatum, krążącego nad nami lub zwykłego ludzkiego pecha, którego nie da się niczym przezwyciężyć. Możesz również napisać, że światem rządzi przeznaczenie, które splata każdy dzień w jedną całość i że od niego zależy, jak potoczy się nasz los.

Mam nadzieję, że pomogłam. Jeśli chcesz jakieś przenośnie lub inne, pisz tutaj- postaram się pomóc:)

Pozdrawiam.
M.M.
1 5 1