Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-15T23:35:38+01:00
2.Jako przykład pionierskich działań podaje system monitorujący nabór do przedszkoli, podstawówek, gimnazjów i szkół średnich. Uczniowie dowiadują się z niego, czy dostali się do wymarzonej szkoły oraz gdzie są wolne miejsca.
Internetową giełdę używanych podręczników.
Inny system ułatwia wypełnianie skomplikowanych formularzy niezbędnych do rejestracji firmy. - Dzięki prawidłowo wypełnionymi dokumentami tylko raz muszą przyjść do urzędu, by założyć działalność gospodarczą .
Umówić się na wizytę w wydziale komunikacji, spraw obywatelskich, finansowym i działalności gospodarczej. Potwierdzenie terminu wizyty przychodzi SMS-em i e-mailem. Codziennie w wydziale komunikacji umawia się tak 60 osób.
Zamówić odpis z akt urzędu stanu cywilnego. Płacimy za niego przelewem elektronicznym, dokumenty przynosi goniec.
Dzięki Platformie Konsultacji Społecznych możemy uczestniczyć w konsultacjach i czatach. Możemy też zgłaszać tam interwencje dla straży miejskiej, dołączając zdjęcia i zaznaczając lokalizację na mapie. Chodzi m.in. o nielegalnie parkujące samochody, dzikie wysypiska, nieodśnieżone chodniki. Straż wysyła patrol na miejsce interwencji i informuje zgłaszającego o tym, jak zakończyła się sprawa.
Zamówić bezpłatne SMS-owe powiadomienie o terminie odbioru prawa jazdy. Urząd wysyła kilkaset takich SMS-ów miesięcznie.
W internecie odbywa się też rekrutacja do Urzędu Miasta, działa tam giełda pracy dla pracowników oświatowych oraz niań.