Odpowiedzi

2009-10-25T20:44:32+01:00
Diogenes był szczęśliwszy od bogatego i wielkiego króla, ponieważ jemu do życia nie jest potrzebne wielkie bogactwo tylko potrzebuje do szczęścia to co jest jemu potrzebne aby przeżyć. Pewnego dnia gdy chciał się napić wody ze strumyka to sięgał po swój gliniany kubek aby nalać do niego wody ale tego następnym razem nie zrobił tak ponieważ zauważył że inna osoba się napiła ze strumienia nie używając do tego kubka.
2 5 2
2009-10-25T21:06:16+01:00
Tak, był szczęśliwszy. Król Aleksander go podziwiał " Gdybym nie był Aleksandrem chciałbym być Diogenesem". Diogenes- filozof grecki, reprezentant szkoły cyników, głosił, że człowiekowi do szczęścia wystarczy zaspokojenie tylko najbardziej elementarnych potrzeb. Mimo, że był biedny umiał poradzić sobie w życiu, był szczęśliwy bez wszystkich dóbr materialnych.
Diogenes był szczęśliwszy od króla, ponieważ nie czuł cierpienia, smutku, nienawiści co mógł doświadczyć w towarzystwie: rodziny, przyjacół, znajomych, żył samotnie.Aleksander miał rodzinę, przyjaciół, a także wrogów przez których na pewno w niektórych chwilach czuł się nieszczęśliwy.
2 5 2